Merhaba Sayın Forum Üyeleri,

3 hafta kadar önce yaşadığım bir durumla ilgili danışmak istiyorum. Şirketimde yemek molasında 5 kişilik bir arkadaş grubu olarak sigara içerken makaralı şakalı bir şekilde muhabbet ediyorduk. Sigara içme alanında bulunan ancak tanımadığımız bir kişi bizim kendi içimizde konuştuğumuz bir konuya anlamsızca dahil oldu. Bu katılan şahsın çalıştığı bölümde iş bulunmadığından (bende geçmişte aynı durumu yaşadım) Oradan oraya farklı bölümlere gönderilme durumu yaşanıyor. Bu durumla ilgili konuşuyorduk. Durumu yapılan işlemi mülteciliğe benzettiğimi belirttim. Ancak sohbet hala kendi arkadaşlarımla aramızdaydı bu ana kadar dediğim kelimeye takılan bu arkadaş kendisinin o durumu yaşadığını söyledi. Bende yaşadığımı söyledim bir restleşme olmadı. Ancak kafasına takmış olacakki kullandığım mülteci kelimesi ve sözümden dönmemem konularında beni şirketin İK'sı ile ortak çalışan etik kurula şikayet etmiş. Savunmam alınacak. Ben bu duruma nasıl bir savunma yapabilirim? Aklımda birçok yazılabilecek şey var ancak hukuki olarak doğru olan konuyu farklı yere çekmeden yapılabilecek doğru savunma nedir? Şahsın olduğumuz alanda tek şahidi var atölyemizden biri benim 4 şahidim var. Sözlü resmi bir kayıt yok. Saçma sapan çocuk kavgası gibi birşey aslında ama mide bulandırıyor maalesef. Siz değerli üyelerin düşüncelerine danışmak istedim.

Saygılarımla.