Saygıdeğer arkadaşlar herkeze merhaba konu açmadan önce site kuralları gereği arama bölümünde özel üniversite erken mezuniyet gibi başlıklar aratmış olup bir sonuç alamadığım için konuyu açma gereği duydum. Sıkıntılı bir süreç yaşamaktayım size kısaca değineceğim.Benim gibi durumda olan arkadaşlar kesinlikle vardır.

Problem : Özel Üniversitede okumak ve normal süreden erken mezun olmak.

Özel üniversitede okumakta olan bir öğrenciyim çalışıyorum ve okumaya çalışıyorum . Yüzde 50 gibi bir burs var. Normal süreden erken mezun oluyorum. Yarım dönem. Sene başında kayıt yenilerden yarım dönem erken mezun olacağımı biliyordum bunu kayıt yenilemede yetkililerle görüşmeme rağmen bana tam dönem sözleşmesi yaptırarak imzalattılar. Başka şekilde kayıt yenileyemeceğimi söylediler. Fakat erken bitirmen durumunda yazdığın dilekçeye bağlı olarak Üniversite sana geri ödeme yapar diyorlar. Bir çok öğrenci arkadaşta bu şekilde parasını almış diye duyumlar aldım. Ama şahit olmadım . Böyle bir durum başımdan geçmekte . Sonuç olarak bu dönem mezun oluyorum . Sizce ne yapmam gerekli para geri iadesi yapmazlar ise nasıl bir süreç izlemeliyim ?

Yardım destek düşünce önerilerinizi bekliyorum.
İlgilenip zaman ayırıp buraya cevap vericek kişilere şimdiden çok teşekkür ederim.