Merhaba
Özetle sorunumu sizinle paylaşamak istiyorum yardım ve fikirlerinizide bekliyorum.
2001 yılında ilk defa aldığım ve kullanmaya başladığım kredi kartımı işimi kaybettikten sonra ödemem gereken borcumu ödeyemedim.
yaklaşık 1 yıl sonra icra yazısı gelmiş kaldığım eve ev bana ait değildi bir kaç arakadaşımın yanında kalıyordum.Bu dönem içerisinde şehir değişkliğide yapmıştım.Gelen icra notuna istinaden dosyayı takip eden avukat ile görüştüm ve avukat bana ana borcumu mutlaka ödemem gerektiğini söyledi(ana borcum 850 Ytl temerrüd fazi 1.200 Ytl)Bende bu konuşmaya istinaden 1.100 Ytl ödeme yaptım.Dana sonra 2003 yılınde temerrüt fazileri %30 lara düşürüldüğünde kalan borcumuda ödemek için çıkan bu yasadan yararladım ve borcum 336 Ytl olarak belirlendi.O dönemde çalışmadığım için ödemeleri taksitlendirdim ayda 28 Ytl şeklinde.Ama o kadar zor durumdaydım ki 7 taksitten sonra ödemelerimi yapamadım.Ve utancımdan avukatıda arayamadım.Sanırım buna istinaden tekrar takibe girmişim bir bankaya yapmış olduğum başvuruda 2004 yılında kara listede olduğum bu nedenle talebimi redettiklerini söylediler.
Bu arada 2004 yılında çıkan yasadan yararlanmak için ilgili bankanın hukuk bürosunda bir sözleşme imzaladım sözleşmede borcu ödemediğim takdirde 885 Ytl gibi bir tutarı ödemem gerektiği yazıyordu.Kalan 5 taksit tuatarını nerdeyse 3 yıldır yatırmıyorum ve bu durum beni çok rahatsız ediyor ve korkutuyor.Evliyim ve eşimin bundan haberi yok cesaret edip konu ile ilgili bir şeyler yapamıyorum .Ceza alırmıyım? hapis yada benzeri ,evime icra gelirmi ne bilim aklıma olmadık şeyler geliyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.Tekrar hukuk bürosu ilemi görüşeyim yada 885 Ytl yatırıp hiç sesimi çıkarmayayımmı.
Yardımcı olursanız sevirim.
Biliyormusunuz 28 Ytl lik taksitlerimi ödeyemediğim o dönem yüzünden bu yazıyı yazarken bile utanıyorum.Ama hayat bazen yaptığınız bir hatanın bedelin ağrılı ve sancılı olarak çektiriyor.
Sevgiler..