konuyu cevaplayan yardımcı olan herkese teşekkürler.
6 ay önce emlak sitesinden ev bakıyorduk. alacağımız bölgede birkaç eve emlakçılıkla uğraşan kişilerle baktık. yalnız bir tanesi emlak şirketini aradığımda o bölgeye bakan orda çalışanımız arkadaşımız var. sisi arasın dedi ve kişi aradı eve baktık. değerlendirelim dedik. Kişi arabadan bir kağıt çıkardı. emlak şirketinden yakıt parası almam için bu kağıdı imzalamanız lazım dedi. ben yer gösterme belgesini duyuyordum. içeriğini bilme semde. imzaladım. Birkaç gün sonra fiyat verdim. Telefonda kabul etmez inmiyor satıcı dedi. ve öyle kaldı. bu olaydan 6 ay geçti .tekrar emlak çalışanı aradım fiyatı biraz yükselterek. bu kadarına gücüm yetiyor dedi. inmiyor dedi. ama söylerim dönerim dedi. fakat dönmedi. Kısaca satıcı ile görüşme imkanı yaratmadı. tekrar o bölgeye bir hafta sonra gezmeye gittiğimizde eve bakalım dışından dedik. evin dışında ilan asılı olduğunu sahibinden yazdığını gördük. Bu ile ilanda herhangi bir emlakçı ibaresi yoktu. Akşam bu ilanda olan telefonu aradık . başka bir ilde hasta olduğunu gelemediğini söyledi. telefonda emlakçının bu evi pazarlayabilir miyim dediğini fakat kendisi ben komisyon ödemem dediğini söyledi. Fiyatta anlaştık. uzaktan yöntemle eşimin üstüne aldık. Evi. yukarıda bahsettiğim yer gösterme belgesini sadece ben imzaladım. evi eşim aldı.ve yer gösterme olayından 6 ay sonra işlem gerçekleşti. bu süreçte satıcının kim olduğunu bilmiyorduk. emlak ile uğraşan bizi karşılaştırmadı hatta doğru dürüst bilgi bile vermedi.6 ay içinde 2 kere aramam rağmen teklifimin akıbeti konusunda geriye dönüş bile yapmadı. şu an hala emlak sitelerinde ilan durmakta. Emlak la uğraşan kişi kişiler bir talep etme durumları var mı. bu konuda nasıl bir yol izlememi tavsiye dersiniz. teşekkür ederim.