Saygıdeğer hukukçu ve avukat arkadaşlar
2017 kasım ayında icra müdürlüğünün açmış olduğu taşınmaz satış ihalesine girerek ihalede aldım.Gerekli sürenin dolmasından(1 haftalık itiraz süresi) sonra ihale kesinleşti.İhalenin bedelini yatırarak icra müdürlüğünün verdiği evraklarla tapuya gidip tapumu aldım.Aradan yaklaşık 3-4 ay geçtikten sonra borçlu kişinin borcu olmadığı ve ipotek verdiği evin satışının iptalini istedi ve icra müdürlüğü talebi reddetti.Ben evi aldığımda kaba inşaattı.4 sene sonrasında müteahhit evi yapması için biriyle anlaşmış ve anlaştığı kişi arsa sahibi ile sözleşme yaparak inşatı bitirdi.
Yeni anlaştığı taşeron 1 sene önce beni aradı evini yapacağım anlaşalım dedi bende benim param yok olunca kendim yaptıracağım dedim ben yapıyorum vermezsen arsa sahibinden alırım dedi ve evimin içinide yapmış.Benden 150 bin tl istedi ben sana yapma dedim neden yaptınmadem yapmışsın masrafı verim dedim yinede benden 150bintl istedi.Sonra bana yolsuz tescil iddaasıyla tapu iptal davası açmış.Evim satılık şu an ama evin kapısına bu ev satış ve kiralama için sorunludur yazıp kendi telefon numarasını yazmış ve benim evi satmak için anlaştıklarım evi almaktan vazgeçtiler.ben o yazıyı delil olması için aldım.Polis merkezine gidip evimi izinsiz girdiğinden konut dokunulmazlığının ihlali ve huzur ve sukuneti bozmaktan şikayetci oldum.
Sorum şu değerli hukukcularım:ben tapumu aldıktan 3-4 ay sonra böyle bir durum ortaya çıktı 4 sene sonra yolsuz tescil iddaasıyla tapu iptali davası açıyor.ben alıcıyıda satıcıyıda tanımam bilmem sadece ihaleye girip evi aldım.Tapu iptali olurmu böyle bir olaya dayanak emsal yargıtay kararları varsa bana ulaştırabilirmisiniz lütfen ben elimdeki taşeronun yazdığı yazıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum suç işlemeye tahrikten dolayı başka nedenla suç duyurusundada bulunabilirmiyim.Uyap vatandaş portaldan gördüğüm kadarı ile satılamaz şerhi taleplerine mahkeme reddeddikten sonra böyle birşey yapması mahkeme kararına karşı koyma değilmi suçu yokmu?
Kıymetli cevaplarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum.Lütfen mahkeme başlamadan bana cevaplarını ulaştırmanızı rica ediyorum.Saygılarımla