Merhabalar, Vergi Mahkemesine açtığım davada karar red edilince davamı temyize taşıyarak yürütmenin durdurulmasını istedim. Danıştay dosya sorgulama ekranına girdiğimde 20.01.2016: Esastan havale için beklemede ve 22.12.2015 Yd savunmadan sonra yazıyor. 4060 Uyap sms sorgulaması yaptım. Yd istemi hakkında (tarihsiz) karar verilmiştir diyor. Davalı idarenin savunmasını sorguladığımda davalı idarece savunma yapılmamıştır diyor. Benim sormak istediğim 22.12.2015 tarihinde YD için davalı kurumun savunmasının alınmasına karar verilmiş. Bu tebligat bana 1 ay 8 gün sonra yani dün geldi. Tebligatda Yd için davalı kurumun savunmasından sonra karar verileceği yazıyor. 22.12.2015 tarihinde verilen karar ile bugünkü tarihde savunmasının çoktan verilmiş olması gerekiyor fakat sorgulamada savunma yapmadığını yazıyor. Şimdi bu tebligat bana yeni geldi sormak istediğim benimle beraber aynı anda kurumada savunma yapması için aynı tarihte mi gönderilmiştir. Yada 22.12.2015 alınan karar daha önceden idareye gitmişmidir? Çünkü daha önce bu karar idareye gitmiş ise savunma süresi doldu. Fakat benim gibi bu karar eline bugün geçti ise savunma yapma tarihi yeni başlıyor bu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.