Önceki iletilerime açıklık getiren site sahiplerine teşekkür ederek soruma başlamak istiyorum.18. madde uygulaması sebebiyle süren idari davamızda belediye avukatı içişleri bakanlığı genel müdürlüğünce alınmış kamu yararı kararımız vardır bu sebeple iptal istemi davanın esası açısından da yersizdir demiş.Lakin elimden alınan parselin imar planında neye özgülendiği gösterilmemiş ve biz de buna dikkat çekmiştik dilekçemizde.(İşin aslı kötü niyetli olan belediye parselimizin tamamını alarak özel bir şirkete yol açmak için yaptı bu hukuksuzluğu.Parselime konumu gereği okul karakol vb hiç bir kamu tesisi yapılması imkansız çünkü özel şirketin yüzlerce inşaatının arasında kaldı.benimki gibi 20 ye yakın parselde kamu yararı vardır diye özel güçleriyle almış oldukları bu kamu yararı kararı bir anlam taşır mı?(not:Sadece kamu yararı vardır denmiş savunmada kamu yararının neye özgülendiği açık değil ve savunmada da değinilememiş işin özü orası olduğu için hukuksuzluk ayyuka çıkmasın diye)Bu bakanlığa bağlı müdürlüklerden alınmış özgülenme sebebi belli olmayan kamu yararı kararları hakimi yanıltabilir mi?Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

- - - Updated - - -

Niçin kamuya ait karakol cami okul vb. ye açıklık getirmem gerekirse bu özel şirket belediyenin göz yummasıyla 18. madde uygulamadan önce yaptığı yüzlerce binayı aynı katagoride inşa ediyor ve proje tamamlanınca yaklaşık 450 dönüm olan arazisini sadece kendisine özgü ticari aktiviteleri eğlence yerleri vb bilimum özele ait sosyal alanı içinde barındıran projesi için sivil halka kapatmak zorunda yani arazisini bir önceki projesinde olduğu gibi yapıyla çevirecek ve sivil halk kartı olmadan içeri giremeyecek çünkü sivil halkın bazıları kamu alanı diye girer ve elit olan müşterilerle uyuşmazlık yapar.Yani kesin halkı arazi içine kartsız almayacaklar.Benim 3325 metrekarelik parselim bu büyük projenin inşaatlarının tam ortasında kaldı.Ama bir sürü müdürlükten onay alınmış ve içişleri bakanlığı mahalli idareler genel müdürlüğünden özgülenme sebebi belli olmayan kamu yararı kararı almışlar özel güçlerini kullanarak benim parselimi parayla alamadıkları için.Hakim bu hukuksuzluğa kanar mı yani kazanma durumları nedir davayı?