Herkese merhaba, forumda yeniyim ve bir soru sormak istiyorum. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Sorum; Çalıştığım şirkette eski çalışan olan bir arkadaşım var şuan bir bankada çalışıyor ve abimin birden çok kart ve kredileri var ve bende bu kredilerin ve kartların hepsini ödeyip kapatsın tek yere ödeme yapsın ve zorlanmasın diye arkadaşımdan abime 40 bin tl kredi çekmesini rica ettim.

Gecikmeli ödemeleri olduğu için zorlandıklarını fakat olumlu olabileceğini belirtti. Elbette kendilerine de 3 bin tl komisyon aldılar fakat 1.500 tl yi daha işleme başlamadan verdik geriye kalan meblağ kredi çekildiğinde verilecek. Arkadaşım dün abimi arayarak e devlet şifresi alması gerektiğini ve sigortasına bakacaklarını söylemiş. Benim kafamı kurcalayan şu; Her ne kadar arkadaşım da olsa bu devirde kimseye güven olmaz abim bu e devlet şifresini alıp onlara verdiğinde bunlar abimin adına bu krediyi kendileri çekerek ortadan yok olurlar mı ? Şimdiden ilginize çok ama çok teşekkür ederim.