Arkadaşlar forumda benim durumuma benzer bir konu bulamadım. Varsa yönetici arkadaşlardan şimdiden özür diliyorum. 8 Haziran 1989 doğumluyum. Lise mezunuyum. Aof kayıtım varda ama sürekli sınıf tekrarından dolayı tecilim iptal oldu. Askeriyeye gittiğimde okuldan kaydımı sildirirsem tecil edeceklerini söylediler. Tam hatırlayamıyorum ama sanırım 2011 Eylül ayında kaydımı sildirdim. 31 Aralık 2012 tarihine kadar tecil ettiler. Ben bu zamana kadar herhangi bir okula kayıt yaptıramadım. Aslında pek önemsemedim araştırmadım. Ve bilgisizliğimin kurbanı oldum. Şu anda ben ''Yoklama kaçağı'' olarak görünüyorum. Memur arkadaşın bilgisayarını net göremedim. ''Sınıflandırılmış'' yada ''Sınıflandırılmamış'' hangisiyim bilmiyorum. Şu an düpedüz kaçak durumundayım. Kredi borçlarım filan var. İş yerimden 6 aydır maaş alamıyorum. Yani benim çalışıp para kazanmam lazım. Bu durumda askere gidersem ailemin bana para göndermesini geçtim borçlarımı nasıl ödeyecekler diye endişeleniyorum. Askerliğimi nasıl tecil ettirebilirim? Normal bir üniversitenin 2 yıllık bölümünü kazandım. Kazandığıma dair kağıdı askeriyeye götürdüm. Tecil yapmadılar. Aof'de sildirdiğim kaydımı tekrar yeniletsem acaba askerliğim tecil olur mu? Şu an çok zor durumdayım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.