+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi

Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    diyarbakır
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi

Merhaba,
    Şimdiden soruma cevap verecek olan avukat arkadaşlara teşekkür ederim.
    Eski eşimle yaklaşık 1 sene önce resmen boşandık ve çocuğumuzun velayetini anlaşmalı olarak ben aldım.
    Boşanma sebebimiz resmiyette şiddetli geçimsizlik olarak karara bağlandı.Ama asıl sebeb eski eşimin internetten tanıştığı bir sürü erkeğe aşk mesajları yazıp onlarla cep görüşmeleri yapmasıydı.
    Yaklaşık 1 senedir eski eşimin cepten,internetten,çevresinden farklı farklı erkeklerle ilişkiye girdiğini bazılarıyla dahada ileri gidip yüzyüze görüştüğünü öğrendim(Bu görüşmlerde cinsel bir durum olup olmadığını bilemiyorum orasını allah biliyor.)
    Öncelikle şu an için mahkeme kararıyla cep ve internet görüşme detaylarını talep edebilirmiyim?
    Eğer böyle bir hakkım varsa (en az 50 erkekle mesajlaşma ve görüşme çıkacaktır.) elde edecek olduğum kayıtları delil olarak mahkemeye sunarak oğlumla olan görüşme hakkının temelli kaldırılmasını sağlayabilirmiyim?
    Anlatmış olduğum durum için izleyecek olduğum yol nedir?

Hukuki NET Güncel Haber

Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi konulu yargıtay kararı ara
    Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ortak Çocukla gÖrÜŞme hakkini İptal davasi

Saka yapiyorsunuz herhalde ???
    Bu yapmayi dusundugunuz sey, cocugunuz icin omru hayatinizda ona yapabileceginiz en buyuk yanlis olacaktir farkindamisiniz?

Hukuken de engelleme sansiniz da hakkiniz da yok zaten.

Nerede
    diyarbakır
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Saka yapiyorsunuz herhalde ???
    Bu yapmayi dusundugunuz sey, cocugunuz icin omru hayatinizda ona yapabileceginiz en buyuk yanlis olacaktir farkindamisiniz?

Hukuken de engelleme sansiniz da hakkiniz da yok zaten.
    Hayır hocam şaka falan yaptığım yok.
    Çocuğuma yanlıştan daha çok iyilik yapıyorum sizin görüşünüz farklı saygı duyarım buna.Bir evlada analık yapmak o kadar basit birşey değil her önüne gelen ben anayım diye etrafta dolaştığından zaten toplumumuzda düzen falan kalmadı.
    Nerde o eski anadolu kadınlarımız diye eskiyi yaad eder olduk yeni nesil sayesinde.
    Ana dediğin önce evladını düşünmeli yarın birgün bu çocuk büyüdüğünde helede anası tarafından yapılan bazı eylemler için adının başına veya sonuna bazı telafuz etmek istemediğim ekleri alması sizce ne kadar doğru?Bu mu sizin çocuğa yapmak istediğiniz iyilik?Eğer bu ekleri evladımın adının başına ve sonuna almasına engel olacaksa bu yapmak istediğim şey bu çocuğuma yaptığım en büyük iyilik olacaktır.
    Sizi eleştirmek için yazmıyorum fakat ben bir erkek olarak bile bir oğlum olduğu için karşı cinsle münasebetlerimde her zaman bir mesafe koyarak yaklaşırken bir kadın olarak bahsetmiş olduğum kişi istediği gibi karşı cinsle düşüp kalkacak ve buna adalet sistemi göz mü yumacak bu kadar basit mi bazı şeyler?
    Forumda gördüğüm iffetsiz ve haysiyetsiz kadınla ilgili bazı yazılara istinaden bu mesajı yazdım ama sanırım yanlış kişilere yanlış mesajlar yazmışım.Kusuruma bakmayın.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı uglylove rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hayır hocam şaka falan yaptığım yok.
    Çocuğuma yanlıştan daha çok iyilik yapıyorum sizin görüşünüz farklı saygı duyarım buna.Bir evlada analık yapmak o kadar basit birşey değil her önüne gelen ben anayım diye etrafta dolaştığından zaten toplumumuzda düzen falan kalmadı.
    Nerde o eski anadolu kadınlarımız diye eskiyi yaad eder olduk yeni nesil sayesinde.
    Ana dediğin önce evladını düşünmeli yarın birgün bu çocuk büyüdüğünde helede anası tarafından yapılan bazı eylemler için adının başına veya sonuna bazı telafuz etmek istemediğim ekleri alması sizce ne kadar doğru?Bu mu sizin çocuğa yapmak istediğiniz iyilik?Eğer bu ekleri evladımın adının başına ve sonuna almasına engel olacaksa bu yapmak istediğim şey bu çocuğuma yaptığım en büyük iyilik olacaktır.
    Sizi eleştirmek için yazmıyorum fakat ben bir erkek olarak bile bir oğlum olduğu için karşı cinsle münasebetlerimde her zaman bir mesafe koyarak yaklaşırken bir kadın olarak bahsetmiş olduğum kişi istediği gibi karşı cinsle düşüp kalkacak ve buna adalet sistemi göz mü yumacak bu kadar basit mi bazı şeyler?
    Forumda gördüğüm iffetsiz ve haysiyetsiz kadınla ilgili bazı yazılara istinaden bu mesajı yazdım ama sanırım yanlış kişilere yanlış mesajlar yazmışım.Kusuruma bakmayın.

Hiçbir mahkeme anne başka erkeklerle görüşüyor diye annenin çocuğunu görmesini engelleme kararı vermez. İffetsiz ve haysiyetsiz yaşam sürmek apayrı bir durumdur.

Sizin olduğu kadar eski eşinizinde karşı cinsle münasebetleri olacaktır. 50 kişiyle mesajlajıp görüşüp kendine en uygun eş adayı seçmek gibi bir hakkıda vardır kadınlarında erkeklerinde.

Adalet sistemi insanların özel yaşamlarına yatak odalarına bakmaz.

Bir kızı 50 kişi ister bir kişi alır.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir anne ile çocuğunun görüşmesini engelleyecek ve tamamen kanun zoruyla yasak edecek bir vicdan ya da yasanın olmadığını tahmin etmek çok zor değil.O yüzdendir ki çocuk yapacağımız kişileri çok çok dikkatli seçmeliyiz.İşimiz aslında çok zor değildir, çünkü insanların bu konudaki yaklaşımları(karşı cinsle münasebete yaklaşım) ekseriyetle ergenlik yaşlarından hemen sonra oluştuğuna göre aslında kişi bunu eşi olacak ve çocuk yapacağı kişide görmek isterse görebilir.Siz bir erkek olarak bile çocuğunuzu düşünerek münasebetlerinizde çok hassas olduğunuzu söylüyorsunuz ancak karşı tarafın bu kadar hassas olmaması onun insiyatifinde.Bu saatten sonra kim olursa olsun anne evlat arasına girilemeyecektir.Son mesajınızda sanırım birazda cevap verenlere kızarak ''bu mesajı yazdım ama sanırım yanlış kişilere yanlış mesajlar yazmışım.Kusuruma bakmayın'' demişsiniz.Sadece size cevap verilecek olsa bu yazdığınızda sonra cevap gelmezdi lakin bu yazılar benzer durumda olan ve fikir edinmek isteyen herkese geldiği için ben sizden ziyade onlara vermiş olayım.Zaten bu bilgi paylaşımı daha ziyade bekar arkadaşları ilgilendiriyor.Göz göre göre yanlış evlilikler yapıp, bir de üstüne çocuk yaparsanız sizi ne yasa kurtarabilir, ne kanun maddesi.Sonra ekseriyetle suç karşı tarafa, yasa koyucuya, yasaları uygulayanlara ve bu tarz sorulara cevap verenlere atılır.Ama bir kere dahi kendinde aranmaz.Saygılarımla...

Nerede
    diyarbakır
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir anne ile çocuğunun görüşmesini engelleyecek ve tamamen kanun zoruyla yasak edecek bir vicdan ya da yasanın olmadığını tahmin etmek çok zor değil.O yüzdendir ki çocuk yapacağımız kişileri çok çok dikkatli seçmeliyiz.İşimiz aslında çok zor değildir, çünkü insanların bu konudaki yaklaşımları(karşı cinsle münasebete yaklaşım) ekseriyetle ergenlik yaşlarından hemen sonra oluştuğuna göre aslında kişi bunu eşi olacak ve çocuk yapacağı kişide görmek isterse görebilir.Siz bir erkek olarak bile çocuğunuzu düşünerek münasebetlerinizde çok hassas olduğunuzu söylüyorsunuz ancak karşı tarafın bu kadar hassas olmaması onun insiyatifinde.Bu saatten sonra kim olursa olsun anne evlat arasına girilemeyecektir.Son mesajınızda sanırım birazda cevap verenlere kızarak ''bu mesajı yazdım ama sanırım yanlış kişilere yanlış mesajlar yazmışım.Kusuruma bakmayın'' demişsiniz.Sadece size cevap verilecek olsa bu yazdığınızda sonra cevap gelmezdi lakin bu yazılar benzer durumda olan ve fikir edinmek isteyen herkese geldiği için ben sizden ziyade onlara vermiş olayım.Zaten bu bilgi paylaşımı daha ziyade bekar arkadaşları ilgilendiriyor.Göz göre göre yanlış evlilikler yapıp, bir de üstüne çocuk yaparsanız sizi ne yasa kurtarabilir, ne kanun maddesi.Sonra ekseriyetle suç karşı tarafa, yasa koyucuya, yasaları uygulayanlara ve bu tarz sorulara cevap verenlere atılır.Ama bir kere dahi kendinde aranmaz.Saygılarımla...
    Bir boşanma durumunda her ne kadar hatam yok densede karşılıklı yapılan hataların toplamı boşanmayı beraberinde getirir.Buraya kadar yazdıklarımı sadece laf olsun diye değil gerçekten inanarak yazıyorum.
    Tamam benimde hatalarım var fakat evlat gibi dünya üzerinde sahip olunabilecek en değerli şeye sahip olduktan sonrada aklı başında bir insan kendine daha fazla çeki düzen verir.Şahsen ben böyle düşünüyorum.
    Ayrıca yaşanan olayların detaylarını burada istesenizde paylaşmam fakat itham edici bir yaklaşımla göz göre yanlış evlilik yapma suçlamasını kesinlikle kabul etmiyorum.
    Bir insan 17 yıl boyunca yanlış insana inanıp yanlış insanla aynı çatı altında nasıl yaşayabilir?
    Bence bu sorumun cevabı imkansız.İllaki çok bir zaman geçmeden bir yerde birşeyler ters gider ve evlilik 5 yıla kalmadan biter yaşam tecrübemin bana öğretisi bu yönde.
    Hani bir atasözümüz var 70'inden sonra azanı teneşir paklar diye benim yaşamış olduğum durumda aynen bu atasözümüze uyan bir durum.
    Benim burada size bu soruyu sormaktaki tek amacım ama bu sitede ama başka bir yerde okumuş olduğum bir yazı üzerineydi.Yazıyı yazan kişi yine bir avukat arkadaştı ve aynen size kullanmış olduğu ifadeyi aktarıyorum."Eğer çocuğun menfaati icab ediyorsa hakim ortak çocukla olan görüşme hakkını bile ortadan kaldırır"
    Şimdi buradan yola çıkarak konuyla ilgili paylaşım yapmanın ne kadar yersiz olduğunu siz ve diğer üye arkadaşlara böyle bir soru yönelterek ne kadar hata ettiğimi bir kez daha anladım.
    Not:Şu ana kadar yazmış olduklarımı tanıdık bir avukat ilede konuştum ve bana tam ve net bir cevap veremediği gibi başından beni savarcasına tavrı olduğu için burada diğer avukat arkadaşlarla beyin fırtınası yapmak istedim.Durumun özü bundan ibaret tekrar kusuruma bakmayın yanlış bir paylaşım yaparak burayı boş yere işgal etmiş oldum.Hatta mümkünse forum yetkililerinden konunun tamamen forumdan silinmesini talep ediyorum.
    Saygılarımla...

Nerede
    türkiye
    İletiler
    44
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aciz fikrimi söylemek isterim sadece velayetini alabilirsin bu davranışla çocuğun anneye annenin çocuğa her zaman ihtiyacı vardır bunu engellemek doğru degil bence herşeyi zamana bırakın çocuk büyünce herşeyi anlayacaktır annenin o durumunu ortaya çıkarmanın çocuğa bir fayda sağlamayacagını düşünüyorum

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Burada sizi itham eden yok.Kimse sizi tanımıyor ve ne yaşadığınızı bilemez.Burada sadece böyle durumlarda olabilecekler, bu konudaki hukuki şeyler, sosyolojik şeyler, şahsi fikir ve görüşler gönüllülük esasıyla paylaşılır.Her türlü fikir ve yazı yazılabilir.Bunlar soruyu sorana değil herkese yazılmış demektir.Ama bazı arkadaşlar soruyu soran olarak burada bütün yazılanları kendine özel sanmakta ısrar ediyor.Bu forumun mantığıyla bağdaşmaz.Bu tarz özel hizmetleri ancak ücreti mukabilinde bir hukukçudan alabilirsiniz.''yaşanan olayların detaylarını burada istesenizde paylaşmam'' ve ısrarla ''yanlış kişilere yanlış mesajlar yazmışım'' sözleri biraz sinirlerinizin bozuk olduğunu gösteriyor.Durumunuz zor ama bize de müsade edin bu ve benzer konular hakkında fikirlerimizi yazalım.Allah yardımcınız olsun.Umarım en kısa sürede eski eşinizde olması gereken davranış değişiklikleri olurda evladınız için yaşadığınız bu kaygı son bulur.Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

görûşme hakkının iptali

Forum