+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Babanın Velayeti Alması

Babanın Velayeti Alması Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Babanın Velayeti Alması

Merhabalar;
    Eşim ile devam eden boşanma davamızda mahkemeye ara verildi.Bu süre içerisinde hakim çocuğu annesinde bıraktı ve benım tedbır nafakası odememe karar verıldı.Sormak ıstedıgım ıse dava esnasında avukatım ve ben velayet konusunda talepte bulunucaz ancak elımdekılerın nekadar yeterlı olacagı yonunde özellile avukatımın kuşkuları var.Çocuğum kız ve 15 aylık.Velayeti almak için sunacaklarım ise;
    1.Eşimin evlilik konusunda tutarsızlıkları(3defa boşanmış olması ve her defasında bekleme muddetını kaldırtarak 3er ay sonra yenıden nıkah yapması)cocugumun gelecekte boylesı tutarsız eşimin yakın gelecekte bırdaha evlenerek(gelecek olanda ıstemeyecek dıyen ses kaydı var) çocugumu olumsuz etkıleyecek olması.
    2.Esımın ılk esıne defalarca ıhanet etmesı(ıspatlıyabılıyorum zaten ıtırafta edıyor elınden gelenı yap dıyebılıyor)
    3.Ilk esınden olan 10 yasındakı kızını ihanetlerınde de boşanıp evlenmeden de sevgılısının bekar evıne goturmus yatırmıs olması(ıspatlı)
    4.Anne ve ev halkının bu ıhanetlere göz yumup hatta sevgılı evıne zıyaret ve kendı evlerınde kalmasına musade etmelerı(ıspatlı)
    5.Is gelır meslek yok lıse mezunu
    6.Ben Tsk mensubuyum
    7.Cocugumu dogumdan once ıstemedıgını dusurmek ıcın yaptıklarını anlatacak sahıt
    8.Buyuk kızının velayetı kendısınde oldugu nafaka aldıgı halde hakkı yerıne getırmemesı (ne annesının evıne nede yenı aldıgı evıne yanına almayarak babaannesınde yasıyor)
    9.Kızımıza bakamayacagını benım bakmamı ıstedıgı ses kayıtları(velayetı sadece para ıcın ıstıyor)
    10.Kızımız hastalandıgında hasta bu al götür diyerek doktora gelmeye tenezzul etmemesı(ıspatlı)
    11.Su anda cocugum perısan halde sevgı, ilgi hatta bakım eksıklıgı herhalınden bellı gelısımı cok agırlastı(9aylıkken ayakta duran cocuk hıc yurumuyor,baba anne mama dıyen cocuk agzını acmıyor,annesı ıle gozgoze geldıgınde korkudan aglamaya baslıyor ve benzerı bırcok örnek)
    12.Kendısıne ait ev aldı ama ev ınsaat halınde cocugum suanda rezalet ıcınde yasıyor(ama bu durum gecıcı)
    13.Emzırme durumu soz konusu dahı degıl olmadıda
    Tüm bunları mahkemeye sunsam velayetı almak ıcın sızce yeterlı olur mu?Yada bu konuda görüşleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevınırım.Saygılar

Hukuki NET Güncel Haber

Babanın Velayeti Alması konulu yargıtay kararı ara
    Babanın Velayeti Alması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    195
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Babanın Velayeti Alması

Aynı kaderi.Paylaşıyoruz İşiniz çok zor çocuğunuz daha 15 aylık benimki 11 yaşında olduğu halde tedbir velayetini alamıyorum.Ses kayıtları filan delil olmaktan çıktı artık.Bizim kanunlar diyorki ezilen kadın gözüyle bakılıyor kadın kötü yolda dahi olsa çocuk onun hakkıdır diyorlar hele sizinki gibi 15 aylık ise evladınız ne kadar delil olursa olsun ana çocğu bakıma ve şevkate muhtaç gözüyle bakılıyor.Maalesef ülkemizde türk kavmine ait örf ve adetlerine dayalı medeni kanun olmadığı için sıkıntılarımız çok.Çünkü biz hala 1926 senesinde çıkan isviçre kanunlarına dayalı medeni kanunla yönetiliyoruz.İşiniz çok zor .Size ancak allah yardımcınız olsun diyebiliyorum

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşinizin sizinle evlenmeden önceki hayatı boşanma davanızın konusu edilemez. Çocuğunuz 15 aylık, büyük ihtimalle velayeti annesine verilecek. sizde nafaka ödeyeceksiniz. yazdığınız 13 madde sizin velayeti almanız için yeterli görünmüyor. Zira bahsettiğiniz konulardan 5 tanesi sizden önceki evlilikleri ile ilgili. Geri kalanlar ise velayetin size verilmesi için yeterli değil. Ancak eşiniz açıkca söylerse " ben velayeti istemiyorum" diye o zaman velayeti alabilirsiniz.
    Tabii bu arada boşanma davanızın konusundan hiç bahsetmemişsiniz. Kusurlu olan taraf kimdir nedir önemli. Velayetin kime verileceği konusunda önemli bir argümandır.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

BOŞANMA TUTARSIZLIK DEĞİL BİR KARARDIR. 3 KEZ BOŞANMASI TUTARSIZ OLDUĞUNU DEĞİL, EVLİLİĞİ YÜRÜTEMEDİĞİNİ GÖSTERİR.

2.Esımın ılk esıne defalarca ıhanet etmesı(ıspatlıyabılıyorum zaten ıtırafta edıyor elınden gelenı yap dıyebılıyor)

İLK EŞİ İLE SİZİN ARANIZDA BİR EŞ DAHA VAR. EŞİNİZİN GEÇMİŞ HAYATINI KARIŞTIRMAK VE DEŞMEK SİZE HİÇ BİR FAYDA SAĞLAMAZ.

3.Ilk esınden olan 10 yasındakı kızını ihanetlerınde de boşanıp evlenmeden de sevgılısının bekar evıne goturmus yatırmıs olması(ıspatlı)

DEDİĞİM GİBİ İLK EŞİ İLE OLANLAR VEYA SİZDEN EVVELKİ HAYATI SİZİ İLGİLENDİRMEZ.

4.Anne ve ev halkının bu ıhanetlere göz yumup hatta sevgılı evıne zıyaret ve kendı evlerınde kalmasına musade etmelerı(ıspatlı)

BU DURUMDA SİZİ İLGİLENDİRMEZ VE DAVADA KONU EDİLEMEZ.

5.Is gelır meslek yok lıse mezunu

LİSE MEZUNLARI ÇALIŞAMAZMI ? NAFAKA NE İÇİN ÖDENİYOR? ÇALIŞMAYAN EŞE VE BAKIMA MUHTAÇ ÇOCUĞA YARDIM İÇİN DEĞİLMİ ? NAFAKA ÖDERSİNİZ GEÇİNİRLER..

6.Ben Tsk mensubuyum

TSK MENSUBU OLMANIZ VELAYET İÇİN GEÇERLİ BİR SEBEP DEĞİLDİR.

7.Cocugumu dogumdan once ıstemedıgını dusurmek ıcın yaptıklarını anlatacak sahıt

ŞU ANDA ÇOCUĞUNUZ YAŞIYOR DEĞİLMİ? ŞU ANDA ÇOCUĞUNUZUN CANINA KAST VARMI? VARSA BUNU İSPAT EDİN..

8.Buyuk kızının velayetı kendısınde oldugu nafaka aldıgı halde hakkı yerıne getırmemesı (ne annesının evıne nede yenı aldıgı evıne yanına almayarak babaannesınde yasıyor)

BÜYÜK KIZI İLE İLGİLİ VELAYET VE NAFAKA KONULARI SİZİN DEĞİL İLK EŞİNİN SORUNU.

9.Kızımıza bakamayacagını benım bakmamı ıstedıgı ses kayıtları(velayetı sadece para ıcın ıstıyor)

KIZINIZA BAKAMAYACAĞINI VE SİZE VERMEK İSTEDİĞİNİ KENDİSİ DİLE GETİRSİN MAHKEMEDE YADA SİZ O SES KAYITLARINI MAHKEMEYE SUNUN. (ANCAK BİR ANLIK KIZGINLIKLA SÖYLEMİŞTİM BEN BUNLARI DİYECEKTİR UNUTMAYIN)

10.Kızımız hastalandıgında hasta bu al götür diyerek doktora gelmeye tenezzul etmemesı(ıspatlı)

BUNU DA İSPAT EDİN. ANCAK BUNUN İÇİNDE AYNI BAHANEYİ SÖYLEYECEKTİR. BİR ANLIK KIZGINLIK DİYECEKTİR.

11.Su anda cocugum perısan halde sevgı, ilgi hatta bakım eksıklıgı herhalınden bellı gelısımı cok agırlastı(9aylıkken ayakta duran cocuk hıc yurumuyor,baba anne mama dıyen cocuk agzını acmıyor,annesı ıle gozgoze geldıgınde korkudan aglamaya baslıyor ve benzerı bırcok örnek)

MAHKEMEDNE SOSYAL HİZMET UZMANI TALEP EDİN. ÇOCUĞUNUZUN YAŞADIĞI YERİ VE PSİKOLOJİK DURUMUNU RAPOR HALİNE GETİRSİN. RAPORU BAĞLAYICI DEĞİL ANCAK YOL GÖSTERİCİDİR.

12.Kendısıne ait ev aldı ama ev ınsaat halınde cocugum suanda rezalet ıcınde yasıyor(ama bu durum gecıcı)

SOSYAL HİZMET UZMANI BU DURUMU DA RAPORLAYACAKTIR.

13.Emzırme durumu soz konusu dahı degıl olmadıda

VELAYET İÇİN YETERLİ BİR GEREKÇE DEĞİL..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın dürüstçe;
    Yorumunuz için çok sağolun.Malesef durumun farkındayım ve sımdılerde tv lerde cıkan o talıhsız kadın haberlerıne ıyıce sınır olmaya basladım.Kımse ya bu adam ne cektı kı? bu adamın artık dayancak gucu kaldımı kı? neden acaba? demeden erkegı suclamak alıskanlık halıne gelmıs..
    Bu kanun zaafıyetını sadece bız madurlar mı bılıyor acaba?? Bu ulkenın hakımlerı durumun farkında degıller mı? Ozellıkle aıle mahkemelerınde neredeyse sonsuz kanaat yetkısı yok mu? Sokaktakı kedı kopekte ana.Ana ile anacıkarasındakı farkı daha nasıl farkettırebılırım bende bılmıyorum.Sızede Allahtan sabır ve bol şans diliyorum.Saygılar..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Abdullah Yaman;
    Yorumlarınız ıcın coktesekkur ederım.Elbette soyledıklerınızde haklısınız ve bu haklılık kadar benım dahı mantıgımın kabullenmedıgı konular var.Özellıkle oncekı evlılıklerı konuları.Ancak bızım evlılıgımızde velayete etkı edebılecegını dusundugunuz (en azından degerlendırılebılır gorduklerınız) doktor ve bakamayacagını soylemesı konularını ben mahkemeye ses dosyaları halınde sundum.Ancak hakımımız ınceledı mı? bılmıyorum.Eger ıncelemıs olsa bunları kızgınlıkla yada tepkı mahıyetınde soylemedıgını cok net anlayacaktır.Cunku bunlar bırden cok defa ve farklı zamanlarda yapılmıs kayıtlar.(Dava acılmıs ancak ılk durusma olmamıstı)
    Boşanma davasının konusu ıse evlılık bırlıgının temelınden sarsılması.Ben davalıyım.Iddıalar ıse bırcok kez sıddet,ılk esınden olan kızını hastalandıgında doktora goturmemem baska bırsey yok.Ama ısın guzel yanı tum bu ıddıaları gercek dısı olmakla bırlıkte yıne dıger konuda oldugu gıbı ıddıaları ıcınde farklı zamanlarda toplam 12 ses kaydı ıle;ıllakı bı bahane bulacaktım,ne yanı baska tenler tatmak ıstedıgımı mı ıtıraf etseydım?,Avukat hatası gec farkettım,ya aslında onlar sebeb degıl evet ama ben yapamıyorum,evet sen o gun dağda nöbetcıydın(1700m rakımda Allahın dağında 4gunluk gorev)senı denedım gıbı ıddıalarının gercek olmadıgını kendı agızı ıle kabul eden kayıtlar.AMA CD DİNLENMEMIS,kocaman dosya dolusu delıllere bırkez bakılmamıs BILE....
    Bende ılk celseye avukatsız,Kusurlu tarafın bosanma hakkı yoktur mantıgı ıle gırdım.Mahkemede tek kelıme etmeden(sadece evet efendım dedım)cıktım.
    Durumumun bende farkındayım ama ınanın cok agrıma gıdıyor goz gore gore cocugumun harcandıgını gormek.Mesele para degıl cok sey teklıf ettım(evının parasını dahı verdım bısey ıstemem dedım)kendısıne nafakayı kabul ettım,yukluce para teklıf ettım yok yok yok dahada ac gozlu oldu.Bende babamın dedıgı gıbı oğlum akılsız kafanın cezasını evladına odetıyorsun bu o kadının degıl senın hatan senın gunahın boyle olacagı bellı ıdı dınletemedık mantıgı ıle ettım buldum ama olan cocuguma oldu mantıgı ıle yasamaya calısıyorum.
    İlginiz ve yorumlarınız ıcın cok ama cok tesekkur ederım.Saygılarımla.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ses kayıtlarını çözümlemeden cd içinde verdiyseniz hata etmişsiniz. O ses kayıtlarını yazı haline getirmeniz ve önemli kısımlarını belirgin kalınlık ve renkte işaretlemeniz ve dosyaya delil olarak koymanız gerekirdi.
    Hakim yazılı olanları okur. Sonra gerek görürse ses kayıtlarını bilirkişi incelemesine gönderir yada dinlerdi. Vakit kaybetmeden o ses dosyalarını çözümleyin ve yazılı metin halinde önemli yerlerini belirgin kalınlık ve renkte işaretleyerek dosyanıza koyun.
    Olur da dava aleyhinize sonuçlanacak olursa; temyiz aşamasında o belgelere atıfta bulunarak hakkınızı ararsınız.
    Geçmiş olsun yeniden..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Abdullah Yaman;
    Söylediğiniz tedbırı almayı ben daha avukatım yok ıken de dusunmustum.Ancak sayfalar dolusu evrak hakımın canını sıkar dusuncesı ıle vazgectım.Bu derece onemlı oldugunu malesef bılmıyordum.Avukatımda benı bu konuda uyarmamıstı ama ben derhal kendısını uyarıp gereken tedbırı alıcam.Ilgınız ve yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım.
    Daha öncede sordum ama şuanda çocuğum berbat bir halde ve avukatım davadan önce olmaz bız talep edelım ama bu ıs enaz 6ay sonrayı bulur dıyor(çocuğumun durumunu tesbıt ıcın personel gorevlendırmesı)ben bu konuyu gıdıp hakıme bızzat anlatsam yada savcıya bır baba olarak yardım ıstesem bıranonce tesbıt etmezlermı?Yada başka ne yapabilirim?Artık sinirlerime hakim olamıyorum.Çocuğum için başımı derde sokmak onu babasız bırakmak istemiyorum biliyorum hayatında tek varlığı maalesef benim.Ama elim kolum bağlı gördüklerime dayanamıyorum.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Yüzbinlerce boşanmış veya boşanmak üzere olan er-kek maalesef aynı durumda. buna onlarca neden sayabilirsiniz ülkedeki medeni hukuktan, medyanın oluşturduğu kamuoyundan, aile mahkemelerinde bayanların ağırlıklı oluşundan, er-kek lerin hukuki yardımı enson düşünmelerinden vs vs vs. Abdullah beyin söylediklerine katılmakla birlikte...bu tarz aile mahkemelerine davalı veya davacı olarak girdiğinizde maalesef er-kek olarak kaybedeceğinizi baştan kabullenmelisiniz...burada amaç en az hasarla kurtulmak olmalı...bunun için sakin ve sabırlı olmalısınız...madem olay mahkemeye yansıdı evlilik birliği devam etmiyor dolayısı ile yeni delil bulma ihtimali yok...bazan delil sunmaya bile gerek yok sonuç baştan belirli-dolayısı ile karşı tarafın verdiği yazılı ve sözlü beyanları iyi takip edin..çelişen,çarpıtılmış vs her bir ipucunu yazılı olarak gündeme getirin..herbir beyanı,tanığı vs karşı taraftan sonra gündeme getirin...unutmayın siz davalısınız...dolayısı ile karşı taraf beyanlarını,delillerini,tanıklarını sizden önce sunmak durumunda..acele edip karşı taraftan önce elinizdekileri beyan etmeyin...son celsede taraflardan yargıç kararını vermek için son beyanlarını isteyecektir...bu, olayı kafasında şekillendirmiş yargıcın kararına etki yapabileceğiniz son beyan olacaktır...bunun için son beyanı mutlaka karşı tarafın son beyanından sonra verin...mümkünse karşı tarafın son beyanını mahkeme kaleminden alarak ona göre son beyanı yapın.. Mümkün olduğunca akıcı bir yazı dili kullanın ve vekille takip ediyorsan vekilin vereceği her beyanı seninde görmen..zira vekil ancak senden duyduklarını yazacaktır...dolayısı ile her bir beyanı senin gözden geçirmende fayda var...son olarak boşanmanın gerçekten boşanma olduğunu düşünmeyin..maalesef boşanan birçok kadın boşandıktan sonra bütün negatif enerjisinin er-kek ten çıkarmak için hertürlü yolu denemekte ve bir ömür harcamakta sakınca görmüyor...tabi burda boşanmış kadın üzerinde toplum baskısının varlığınıda unutmamak gerekiyor...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Damn;
    Haklı yorumlarınız ve teklıflerınız ıçıçn tesekkur ederım.Bende ılk celsede hata ıle elımde nekadar delıl vs varsa sundum mahkemeye.Karsı tarafta ıllakı tedbır alıcaktır artık.Sabırla beklıyorum bıgun bıyerde hata yapmasını ama benı uzen çocugumun zavallı halı.Bırde avukatımda net bısey soyleyemıyor ama bundan sonra davanın seyrı nasıl olucak merak edıyorum.Benım anladıgım 2.celsede onun sahıtlerı falan gelcek 3te benım 4te sonuc(en kısa sure tabı)cunku arada gelecek gıdıcek resmı yazı vs yok karsı tarafın tek delılı dahı yok annesı ve beraber yasayan gelınden baska sahıdıde yok.Ben vereceklerımı verdım sanırım karar ıcın cokta beklemeye gerek yok.Hatta dua edıyorum hakımımız 2.celsede gercegı farkedıpte davayı red eder.
    Zerre kusur ayıp hatam yokken hem çocugumdan olup hem yuvam yıkılıp hem maddı fınans kaynagı olucam ustunede hanımefendıye ozgurlugunu verıcem bunu haketmedım.Pekı bu medenı kanun boylesı ard nıyetlı kullanıldıgını sayın hakımlerımız bılmıyorlar mı?Evet adlıyede ozellıkle kalemlerde nerdeyse hepsı bayan.Hele boyle kucuk sehırde herkez herkesı tanıyor.Mesela esımın kankası bızım kalem.Ben neyaparsam yapıyım tumn tıyolar vs kendısıne akıl verılıyor.Er-kek olarak ben 1 degıl 3-0 mağlup başladım ve oyle gıdıyor.Sıze cok tesekkur ederım.Yardımcı olucak yorum ve fıkırlerınızı ıhtıyacla beklıyorum.Saygılar.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

babanin velayet almasi

velayeti kaybetme nedenleri

baba kızının velayetini nasıl alabilir

babanin velayeti almasi icin cozumler

baba velayeti alabilir mi

uzman tv velayet iptal i cocuk icin

anne velayet sozlesmesi verdiyse baba veleyeti alabilirmi

tutarsizlik velayeti

velayette kusur uzman tv