+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.
    Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Oğlum Uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor

Öncelikle böyle faydalı bir site kurduğunuz için yetkililere sonsuz şükranlarımızı arz ederiz. 04.03.2010 tarihinde oğlum van ilinden yaklaşık 20 kğ gubar diye tabir edilen toz esrar ile beraber güvenlik güçleri tarafından tutuklandı. Avukatlarımızdan aldığımız bilgilere göre yaklaşık 1 aydır teknik takipde olunulduğu söylendi. araç Siverekde durdurulup uyuşturucu araçta bulunuyor. Araçda oğlum yalnız. Teknik takip neticesi oğlum tutuklanır tutuklanmaz telefon görüşmesi yaptığı kişilerde tutuklandı. Siverekde tutuklama yapılıp oğlum Osmaniye'ye sevk edilip mahkemece tutuklandı. Tabi telefon dinlemesi olan kişilerde tutuklandı. Emniyet güçlerinin iddiasına göre Osmaniye de bir depo kiralandığı ve doğu illerinden toplanan uyuşturucuların Osmaniye üzerinde sevkiyatı yapılacağı iddiası için Osmaniyeye götürüldüğü söylendi. Osmaniye'de 3 aylık tutukluluk sonucu Osmaniye'de öyle bir deponun varlığının yanlış olduğu anlaşılıp Osmaniye ye yetkisizlik kararı çıkıp oğlum ve telefon dinlemesi sonucu tutuklu olan kişiler Siverek cezaevi ve Siverek mahkemelerine sevk edildi.Oğlum emniyet sorgusunda ve Mahkemelerde uyuşturucuları belli bir ücret karşılığında telefon dinlemelerinden tutuklanan A şahsına götürdüğünü nasıl temin ettiğini anlattı. Oğlumun hiç bir sabıkası yok evveliyatında ama diğer tutuklananlardan 4 kişide evvelki yıllarda uyuştucu ticareti neticesi cezaevlerinde uzun zamanlar geçirmiş kişiler. bugün itibari ile üçüncü mahkeme bitti. Birinci sorum şu bizlere söylenen Siverek geçiş noktası diye bu tarz dosyalarda çok ağır cezai müeyyedeler uygulandığı ve en az oğlumun 8 yıl gün alacağı söyleniyor. Eğer ki bu doğru ise ilk suçu olması yakalandığında ki itirafı daha önce sabıkasının olmaması cezasının indiriminde hiçmi bir etki yapmaz. Bir diğer sorum ise; İlk tutuklamada uyuşturucuyu temin eden ve kendisine getirildiğini itiraf ettiği kişiler emniyet sorgusunda inkar etmiş ama mahkemede Van lı uyuşturucuyu kendisinin temin ettiğini, İstanbul ilinde ikamet eden Diğer Vanlı arkadaş uyuşturucunun kendisine geldiğini oğlumunda bu iki ifadeye eşdeğer ifadesi olmasına rağmen telefon dinlemeleri mevcut diye toplam 6 kişi cezaevinde. Bu 6 kişi harici dosyada birde firari oluşmuş. O kişide bu uyuşturucu ticareti öncesi oğlumla telefonda Koyun paraları ne oldu koyun hesabını tuttuğun defter nerede diye sorması sebebi ile emniyet tarafından şifreli konuştuğu iddia edilmiş oğlum emniyet sorgusunda bu kişinin yanında gerçekte koyun ticareti yaptığını ve üst aramasında çıkan defterin hesap defterinin o defter olduğunu ve odefter koyunların kiloları kimlere satıldığı ne kadar para alındığı ve ne kadar alacak kaldığı açık ve net yazmasına rağmen o kişininde yakalanması kararı çıkmış. Oğlum samimi olarak itirafda bulunması ve ilgisi olmayan kişiyide söylemesine rağmen mahkeme firar diye nitelendirdiği kişinin bulunması diye mahkemeye gün attı. Sevgili Hukukçu arkadaşlar ben oğlumun suçunun farkındayım ama insanların hata yapabileceği kandırılabileceği ki oğlumu bu işe sokanların 4 tanesi zaten bu işi daha önceden yaptıkları sabıka kayıtlarında mevcut. Siverek mahkemelerinin çok ağır ceza uyguladıkları ve ne şekilde denirse densin telefon dinlemesi olan kişilerinde adları bu dosyada mevcut onlarda aynı cezayı alırlar ve en azından 8 yıl ceza alırlar deniliyor. Bu doğrumudur. Sattım aldım alacaktım itirafları hiçmi bir anlam ifade etmeyecek ve bu mahkemenin kararı ne zaman verilecek. Firari olarak adlandırılan kişi koyun ticaretinin gerçek olduğunu ıspat edecek nakliye kağıdı menşei kağıdı ve oğlumun teslim ettiği defterinin aynısını mahkemeye sunsa suşsuzluğunu ıspatlayabilirmi? Netice itibari ile oğlum bu suçu işledi. Bu suçu işlemeyen birisinin de oğlumla beraber aynı cezayı alacağını duymak vijdanen oğlumuda bizleride çok rahatsız etmekte. Şimdiden ilginiz için çok Teşekür eder hepinize hayırlı günler dilerim.

Hukuki NET Güncel Haber

Oğlum Uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor konulu yargıtay kararı ara
    Oğlum Uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Oğlum uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor..

Yorum yazacak tüm kardeşlerime şimdiden teşekür ederim. Siverekdeki mahkemelerin çok ağır cezalar tayin ettiğine dair bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarınıda beklemekteyim.

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Oğlum uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor

Sevgili Hukukçu Arkadaşlar. Yazdığım konu ile ilgili herhangi bir yorum alamadım maalesef. Yinede umutluyum iyide olsa kötüde olsa bir cevap alabileceğimden. Mahkeme ile ilgili bir sorum daha olacak. Oğlum uyuşturucu ile yakalandığında yalnızdı. akabinde bir aydır teknik takipde oldukları için beş kişi daha tutuklanıp cezaevine konuldu. toplam dosyada 8 kişinin ismi geçmekte. Mahkemede oğlumla beraber uyuşturucuyu temin eden ve oğlumun uyuşturucuyu götürdüğü kişilerde itirafta bulundular. Avukatlar oğlum ve diğer iki kişi hariç diğer tutukluların tutuksuz yargılanmalarını talep etti ama red edildi. Bu tarz dosyalarda çok ağır cezai müeyyedeler uygulandığını kulaktan dolma duymaktayız. Suçu işleyen kişilerin varlığı diğer tutuklu şahısların beraatine vesile olmazmı. Birde bu dosyalarda beraat çok zor adı geçtiyse dahi bitmiştir diyenler var. Acaba öylemidir. Tevazu edip yorum yazarsanız sizlere minnettar olacağım. Saygılarımla...

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle sizin adınıza üzüldüm. Yalnızca şunu söyleyeceğim mahkemeler yerlere ve illere göre değişik kararlar vermezler.Kanun her yerde aynıdır ve aynı şekilde eşit ve adil uygulanır.Siverek Cumhuriyeti olmadığına göre ülkemizin kanunlarına göre cezalandırılacaktır. Şuçun ve delillerin diğer faillerin ortaya çıkmasını sağlaması elbette cezasından indirim sebebi.

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

duygu hanım öncelikle cevabınız için teşekür ederim. Siverek Cumhuriyeti değildir dediniz size katılıyorum fakat hem kendi avukatımızın hemde Siverek de görevli avukat arkadaşlar ile yapmış olduğumuz istişarelere binayen Siverek Adliyesinin çok katı kararlar aldığı yönünde. Hakimin kanaati kısmında çok ağır kararlar verildiğini duyduk. kanun her yerde aynı kanundur katılıyorum ama Siverekdeki avukatlardan edindiğim duyum çok katı kararlar verildiği yönünde. Benim oğlum ifadesinde kim alakalı niçin yaptığını nereden temin ettiğini kime götürdüğünü anlattı. 04.03.2010 tarihinde tutuklandı. 03.05.2011 tarihinde de 6. mahkeme yapılacak. karar mahkemesi ne zaman olur diye kime sorsak kimse bişey demiyor. birde oğlum ceza alsa cezasını Siverek cezaevindemi çekmek zorunda. ben emekli kalp hastası biriyim. Görüşe gitmek hem maddi hemde fiziki çok yıpratmakta beni. buda birtek oğlum. bir hata yaptı yokluk neticesinde bir suç işledi affedilmesi değil tabiki cezasını çekecek ama ilk defa bir suç işliyor hiçmi kanunlarımızda etkisi yoktur bir kişinin önceleri suç işlememiş olmasının. oğlum yakalandıktan sonra telefon dinlemesi neticesi 6 kişi daha tutuklandı. onlarda cezaevinde. hiç kimseye beraat veya tutuksuz yargılanmada çıkmadı. böyle bir karardamı çıkmaz. herkes yatarmı? oğlum kimden temin ettiğini mahkemede söyledi. o kişide kendisinin temin ettiğini ikrar etti. kime götürdüğünü de söyledi. ama şu ana kadar ne bir beraat nede tutuksuz yargılanma kararı çıkmadı. bu mahkemeler daha ne kadar sürer. yaklaşık bir tahminde dahi bulunsanız memnun olurum. saygılarımla...

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Oğlum Uyuşturcu Ticaretinden Dolayı yargılanıyor

11.10.2011 tarihinde Siverek Ağır ceza mahkemesinde 9. mahkeme görülecek. Şu ana kadar bir netice yok. Tutukluluk süreleri 20 ayı geçti. Bu mahkeme karar mahkemesi olma ihtimali varmı. İyi hal pişmanlık ilk suç gibi etkenler gözönüne alınırmı? Bu mahkeme belki mütelalar okunur akabinde de karar mahkemesi görülür deniliyor. Telefon dinlemesi olanlarla suçlarını itiraf eden kişilerin alacağı cezalar aynımı olur. Eğer ceza verilirse verilecek cezanın itirazı varmıdır. itiraz edersek itirazımızın neticesi ne kadar sürer. Maddi ve manevi olarak bitişimizin bir neticesi olarak bu kadar süreleri yargılar olduk. Siverek de kimsemizde yokki gidip bilgi alalım. Eğerki Siverek ağır ceza ile ilgili veyahut anlattığım konu ile ilgili bilgisi olan veya bir fikri olan kişilerin yorumlarını görebilirsem çok mesut olucam. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekürler ederim. Esen kalın....

Nerede
    hatay
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

selamlar. yazdıklarınızı iyice okudum.
    bu suça benzer bir suçtan içeri girmiş biriyim. ben bu işi ilk defa yaptım. zaten ilk işimde yakalandım. 3 ayrı cezaevinde yattım. içiniz kararmasın.
    umutlu olun.
    eger oglunuz ifade verdikten sonra , onun ifadesi üzerine herhangi bir suçluyu yakalatmışsa

veya

yakalandıktan sonra verdiği ifade ile başka yerde bu malların oldugunu belirtir ve o mallara polisin ulaşmasını sağlarsa bu yaptıgı çok iyi bir durumdur. cezası yarı oranında düşürülür. 2004 te aynı şeyle karşılaştım. o zamanlar 405/ 2 maddesi ile cezam yarıya indirilmişti.
    umuarım oglunuz ortaklık yaptıgı en az bir kişiyi ifadesiyle yakalatmıştır. veya taşıdığı o maddelerden polise bilgi verip el konulması konusunda polise yardım etmiştir. inş öyledir. çünkü bu cezanın yarı oranında inmesine vesile olacaktır .
    benden daha bilgili insanların teyit edecegini düşünüyorum.
    Konu sedat999 tarafından (01-10-2011 Saat 18:00:30 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kokain 6 yıl 3 ay,esrar ticareti 4 yıl 2 ay...Affı olmaz...Yatacak

Nerede
    hatay
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bestseller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kokain 6 yıl 3 ay,esrar ticareti 4 yıl 2 ay...Affı olmaz...Yatacak
    evet. yatacak. ama ne kadar yatacak.. eger dediklerimden biri olursa yarısını yatacak

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sedat bey Cevabınız için çok teşekür ederim. Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi iletir Allah bir daha böyle hatalar işlememenize vesile olmasını Yüce Rab'bim den niyaz ederim. Benim oğlum emniyet sorgusunda uyuşturucuyu nereden temin ettiğini kime götürdüğünü ne karşılığı götürdüğünü emniyet sorgusunda ikrar ediyor. emniyet sorgusunda teknik takip neticesi telefon dinlemeleri üzerinden sorgulanıyor. ilk emniyet sorgusunda diğer telefon dinlemesi sonucu tutuklananlar oğlum ifadesinin tersi inkar yoluna gitselerde Siverek de görülen ilk mahkemede temin eden kişi evet ben irandan getirdim diyor. oğluma teslim ettiğini söylüyor. oğlumdan da istanbulda ikamet eden diğer Van lı ya götürüldüğü söyleniyor. diğer alıcı olarak tutuklanan kişinin evine baskın düzenlendiğinde üzerinde kendisinin içeceği kadar uyuşturucu çıkıyor ve o kişide emniyet sorgusunda daha önce bu işi yaptığını ama bu gelen uyuşturucunun kendisine gelmediğini iddia ediyor. mahkemede de hem bu eminyet sorgusundaki daha önce yapmıştım ifadesini reddediyor hemde oğlumun kendisine geldiğini inkar ediyor. bu üç kişi harici telefon dinlemesi neticesi bu işle ilişkilendirilen 3 kişi daha tutuklu. oğlum Van lı ve İstanbull u diğer kişilerin alakasının olmadığını söylemeleri ve iddia edilen konuşmaların izahatine rağmen dosya sürekli tecil ediliyor. koyun kelimesinin şifre olduğunu emniyet iddia ediyor. o konuşmanın gerçekten koyun olduğunun ıspatı yönünde koyunların veteriner evrakları ahırın kira kontratı nakliye evrağı gibi resmi evraklar mahkemeye sunuluyor ama netice yok. oğlumla bu konuşmayı yapan kişi dosyada adının geçip arandığını siverek deki mahkemelerin devamı süresinde tesadüfewn öğreniyor. mahkemeye gidemiyor tutuklu yargılanırım diye. oğlum sürekli diyor ki bu adam bana ekmek verdi kurban bayramında koyun satışı yaptık yanında çalıştım bu konuşmanın bu işle alakası yoktur diyor ama kimse dinlemiyor. Telefon dinlemelerinde emniyetin iddia ettiği şifre dediği şeylerin aksinin belge ve evrakla ıspat edilmesi neden bu iddianın çürütülmesine sebeb olmuyor. Szinide dediğiniz gibi bu mahkeme 9. mahkeme ve tutukluluk süreleri 20 ayı geçiyor. İçimizden geçiriyoruz keşke birileri beraat etse diye. oğlum suçunun bilincinde vede pişman. yokluk neticesi yaptığı çok büyük bir hata. cezasını çekecek ama normal ilişki içerisinde olduğu kişilerde bu dosya yüzüne ızdırap çekmekteler. sadece suçlular cezasını çekse oğluma ceza verileceksede Siverekte tutuklu kalması bizlerin gidiş gelişini çok zora sokmaktadır. belki karar verilip oğluma ceza verilse cezasını Gaziantep de çeker. bizlerin gidiş gelişimiz normal olur. Elimiz yüreğimizde 11.10.2011 tarihini bekliyor adaletin ergeç tecelli etmesini diliyorum. 9. Mahkemede belki karar çıkabilir deniliyor. her mahkemeye o ümitle gidiyoruz ama nafile.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

telefondinlemesi nerde yapilir

Forum