Merhaba,
Daha önce çift anadal yapmam hususunu da sizlere danışmış ve bana ışık tutan cevaplar almıştım. Bugün çift anadal devam ediyor ve farklı bir karar almak için yine fikirlerinize ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Bu yıl hukuk fakültesi derslerim 1-2 ders dışında bitiyor, ancak 3. yıl olduğu için diplomamı alamıyorum. Hukuk fakültesi diplomamı 2012 yazında alabiliyor olacağım, bu süreçte de 1 yıl psikoloji derslerimi alacağım; ancak psikoloji derslerimin hepsi bu sürede yetişmeyeceğinden +1 sene daha psikoljoiye devam edeceğim. Çift anadal yönetmeliği bakımından bir sıkıntı yok, +1 yıl içinde bitirme hakkım var, hukuk diplomamdan sonra.
Ancak, zamansal açıdan çift anadal sıkıntı teşkil ediyor, zira hem lisede hem üniversitede olmak üzere 2 yıl hazırlık okudum. Avukatlık stajım dolayısıyla da 1 yıl zaman kaybedeceğim, yüksek lisans ve çift anadal sebebiyle de. Hukuk bittikten sonra psikolojiye devam ederken, hukuk diplomamı almış olacağımdan hukuk alanında yüksek lisans yapabiliyor muyum? Yahut staj yaparken yüksek lisans yapma şansım nedir? Gerek hükmen gerekse de fiziken Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..