Merhaba

Benim için önemli bir konu olduğu için ve cevabını forumda tam olarak bulamadığım için topic açma gereği duydum eğer forumda cevabı varsa şimdiden kusuruma bakmayın...
Olayı şöyle özetliyim ortalama 3 sene yoklama kaçağı olarak gezdim sonra askeri şubeye kendim teslim oldum ve muhayneye girdim bana askerliğe elverişlidir ama komando olamaz diye bir kağıt verdiler göz muhaynesine girmiştim. Sonradan gittim acemiliğimi tamamladım ve usta birliğine teslim oldum komutanım sabah lens takarken gördü beni numaralarımı sordu bende 6.50 idi en son demiştim seni askere gönderemezler kanunen yasak demişti ve beni tekrardan muhayneye gönderdi göz numaralarım 7 ve 7.25 çıktı heyetten çıkan sonuç askerliğe elverişli değildir cevabı idi ( Ankara Beytepe Askeri Hastanesi) şimdi perşembe günü elime bi kağıt geçti bana yoklama kacağı olduğum için dava açılmış bi avukat arkadaşıma danıştım tam olarak askeri hukukunu bilmediğini ama muhtemelen hapis cezası çıkıcağını bununda para cezasına çeviriliceğini söyledi... size sorum bu davayı düşürebilirmiyim ve bu gözle beni askere aldıkları için tazminat istiyebilirmiyim çünkü giderken işten ayrıldım halla bi işim yok 4 ay oldu geleli geri toplamda 2.5 ay gibi bi süre askerlik yaptım şimdiden ilginiz için teşekkürler