+ Konuyu Yanıtla
26 / 52 Sayfa İlkİlk ... 616171819202122232425262728293031323334353646 ... SonSon
251 den 260´e kadar toplam 518 ileti bulundu.

Konu: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

N'olacak Bu CHP'nin Hali? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

CHP'nin hesaplarında usulsüzlük davasında karar

CHP'nin hesaplarında “usulsüzlük olduğu” iddiasıyla açılan davada, partinin eski Saymanı Mahmut Yıldız ve Muhasebe Müdürü Ertuğrul Kaya, 1 yıl 6 ay 22'şer gün hapis, muhasebe görevlisi Ersin Şenol ise 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ancak cezalar erteledi.

Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, sanık Mahmut Yıldız'ın avukatı Senem Yılmaz ile sanıklar Ertuğrul Kaya ve Ersin Şenol'un avukatı İlsu Çatak katıldı.

Avukat Yılmaz ve Çatak, esas hakkındaki savunmalarında müvekkillerinin suçsuz olduklarını ileri sürerek beraat talebinde bulundu.
    Yargıç Selçuk Ergişi, sanıklar Mahmut Yıldız ve Ertuğrul Kaya'nın, CHP'nin 2004, 2005 ve 2006 yıllarına ilişkin kayıtlarını tutmadıkları, yevmiye defterini zamanında tasdik ettirmedikleri, defteri kebire sayfa numarası vermedikleri ve hiç tasdik ettirmedikleri gerekçesiyle 2820 sayılı Siyasi Partiler Yasası'nın 113/1. maddesi uyarınca ayrı ayrı 6 ay 7'şer gün hapisle cezalandırılmalarına karar verdi. Ergişi, 5237 sayılı TCK'nın 51/1. maddesi gereğince bu cezaların ertelenmesini kararlaştırdı.

Yargıç Ergişi, sanıklar Yıldız, Kaya ve Şenol'u, 2004 ve 2005 yıllarında, CHP tüzel kişiliği ile ilgili olarak, yapılan harcamalara ilişkin belgelerin asıllarını ve fotokopilerini kullanıp mükerrer olarak gider yazarak partiyi zarara uğrattıkları gerekçesiyle TCK'nın 155/2. maddesi uyarınca ayrı ayrı 1 yıl 15'er gün hapis ve 100'er TL adli para cezasına çarptırdı. Ergişi, hapis cezalarını erteledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14326795.asp?gid=373

Hukuki NET Güncel Haber

N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu yargıtay kararı ara
    N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Partisinin grup toplantısında konuşan Baykal, saldırıdan çekilen fotoğraflardan saldırganları göstererek, şahısların kimlik bilgilerinin ellerinde olduğunu ve önümüzdeki günlerde yapacakları basın toplantısıyla, bu kişileri isim isim açıklayacaklarını söyledi.

Baykal, saldırganlar arasında, AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı, AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi, Van İl Gençlik Kolları'nın 3 Başkan Yardımcısı'nın bulunduğunu söyledi.

CHP lideri Baykal, saldırganlar arasında Cemil Çiçek ile akrabalık bağı olanlarında da bulunduğunu kaydetti.

CNNTürk

Türkiye'nin tamamı neredeyse birbiri ile akraba , "senin akraban bana yumurta attı , o , onun akrabası , filan falanın akrabası" yok devenin papucu , tavşanın suyunun suyu ..

Öyle şey mi olur, aslında kimin fikri ne ise zikri de odur.. Bu kadar tutarsızlık olmazki ama! Koskoca CHP bu tutarsızlığa nasıl göz yumuyor anlayamıyorum!

Siyasete fesat karıştırmak da suç değil midir?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Cevap: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

Hüseyin Çelik, Baykal'a tazminat davası açtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Van'da yumurtalı saldırıya uğramasının ardından, hakkında iddialarda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a manevi tazminat davası açtı.

Alınan bilgiye göre, Çelik'in avukatı Fuat Aksoy tarafından açılan davanın dilekçesinde, Baykal'ın, olayla ilgili doğru olmayan iddialarda bulunduğu savunularak, 1 TL manevi tazminat talep edildi.

Dava, Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesinde görülecek. Hürriyet

Başbakan sayın Baykal'dan kazandığı tazminatları ÖSS sürgünlerine bağışlasa iyi olur..

Herkes Milli Eğitim Bakanı ' nın göremediklerine gözlerini yummuş, üç maymunu oynuyorlar adeta. Köşe yazarlarının bile sesi sedası çıkmıyor. Oynayın bakalım üç maymunları.. Peki Baykal neden muhalif olmuyor bu olaya?? Hayret etmedim çünkü basbayağı TARAF.. Hani bir yanı kızılderili bir karükatürü vardı ya, işte aynen öyle bakıyor olaya. Çizerlerin gözünü seveyim , iyi ki varlar..

Ne yani tüm bunları görmezden mi gelelim??

Taraf olmak forumlara bile sıçradı Sayın horasan forumları da ötekileştirdi.

Siz çok yaşayın emi..

İroni ama bildiğiniz ironiden değil Sayın horasan ,

Ne istiyorum biliyor musunuz? ( aslında nelere dikkat etmemiz gerekir? demek daha doğru olur).

İşte benim gördüğüm ve fakat sizin ( senin) görmek istemediğiniz mevzuu budur.. Ne zaman ki halk olarak - parti gözetmeksizin - hep birlikte aynı yöne bakabildik , yanlışlara göz yummadık , işte o vakit herşey yoluna girecektir..

Yoksa daha çoookkk ötekileştiririz birbirimizi..

İşte Sayın horasan'ın öteki forumu : https://www.hukuki.net/showthread.php...l%FDk-Nedendir

Ben yazmam oraya çünkü hazımsızlık olayı söz konusu değil , olamaz da.. Yalnızca ve yalnızca yanlışları ve doğruları ortaya koymak için bu forum yeter de artar bile...

Saygılarımla,

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alevi dedelerine izinsiz din eğitimi davası

Hatay'da izinsiz dini eğitim verdiği belirtilen 10 Alevi dedesi hakkında dava açıldı. Alevi dedeleri, izinsiz kurs açarak çocuklara Alevilik inancını öğretmekten 3 yıla kadar hapisle yargılanıyor.

(...)

Alevi dedelerine destek verenler arasında yer alan CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, “Bu Olay Türkiye açısından çok üzücü bir durumdur. TBMM'de bu konunun çözümü için gündem dışı konuşup, konuyu dile getireceğim” dedi. NTV

Çarşafa rozet, çarşafı parçala...

Kuran kurslarına tepki , ama dedelere yasaklı destek

Bir değil , iki değil , üç değil , en önemlisi de anlaşılır gibi değil...

Nerede
    Hannover-Almanya
    İletiler
    405
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yasal Kuran kurslarına değil CHP, hiçbir siyasi partinin tepki gösterdiğini duymadım. Böyle birşeyi söyleyen kişinin siyaset bilgisinden, mantığından şüphe etmek gerekir. Üstelik bu kursların ciddi şekilde denetlenmesi gerektiğini söylemek, Kuran kurslarına karşı bir tepki değil, bilakis destektir.

Eleştirinin dozunu kaçırmayalım...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alevilik nedir?

Alevilik sizce bir din midir?

veya

Alevilik sizce sadece bir din midir?

Algınız bir Türk gibi değil de bir Arap, bir Acem gibi ise bu bir eleştiri olarak o başlığınıza yansır Sayın çoban...

Dinin her türlüsüne nasıl baktığımızı az çok bilen biri olarak bu eleştiriden rahatsız olmuyorsak İNSANLIK duyarlılığımızdandır...

Haydi biraz dersine çalış ve şişirme o konu başlığını Sayın çoban...

Yakışmıyor...

Hem size hem de bana...

İletiler
    329
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı çoban rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Partisinin grup toplantısında konuşan Baykal, saldırıdan çekilen fotoğraflardan saldırganları göstererek, şahısların kimlik bilgilerinin ellerinde olduğunu ve önümüzdeki günlerde yapacakları basın toplantısıyla, bu kişileri isim isim açıklayacaklarını söyledi.

Baykal, saldırganlar arasında, AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı, AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi, Van İl Gençlik Kolları'nın 3 Başkan Yardımcısı'nın bulunduğunu söyledi.

CHP lideri Baykal, saldırganlar arasında Cemil Çiçek ile akrabalık bağı olanlarında da bulunduğunu kaydetti.

CNNTürk

Türkiye'nin tamamı neredeyse birbiri ile akraba , "senin akraban bana yumurta attı , o , onun akrabası , filan falanın akrabası" yok devenin papucu , tavşanın suyunun suyu ..

Öyle şey mi olur, aslında kimin fikri ne ise zikri de odur.. Bu kadar tutarsızlık olmazki ama! Koskoca CHP bu tutarsızlığa nasıl göz yumuyor anlayamıyorum!

Siyasete fesat karıştırmak da suç değil midir?
    Tutarsızlık nerede onu anlamadım.Fotolar gösterildi,başbakan bile gereğini yapacağız dedi.Sadece yumurta atılmadı orda taşlar da atıldı ayrıca.Yumurtalı protesto olabilir ama taşlı olmaz.Adam yaralayabilir çünkü.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biriniz cümleyi bölerek içinden sadece iki sözcük alıp , diğeriniz de dersini çalış diye direktifte bulunarak CHP nin içine düştüğü çelişkiyi unutturamazsınız. Allah beni şerrinizden korusun. Amiiinnn.

Kendileri siyaset profesörleri ya, ben dersimi çalışayım biraz:

Bana ne başkasının dili , dini , inancı, yaşam biçimi ve kılık- kıyafetinden...

Bitti dersim.

İyi valla vatandaş yorum da yapmasın bundan böyle..

Sayın unbelievable;

Şimdi bir insan bir suç işlese, akrabası da mı suçlu olmuş oluyor? Ya da her akrabanın davranışından diğer akraba da mı sorumlu olur?

Bu arada ,

Baykal'dan yeni öneri varmış!

"Üç madde askıya alınsın seçim sonrasına bırakılsın."
    http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDet...b-0351c4ce4051

Neyin pazarlığı bu şimdi?

Neden yarım yamalaklık ve neden seçimden sonra!

Sahi n'olacak bu CHP'nin hali?

İletiler
    329
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Suç ve cezalar şahsidir tabiki,ancak burda topluca gerçekleştirilen bir eylem var bunların bir ksımının ya da çoğunun akpli olduğu ortaya çıktı.Bu da ordaki akp örgütünün planlı olarak o eylemi gerçekleştirdiğine karinedir.Hüsyin Çeliğe bağlamak doğru değil ancak akpye bağlıyabiliriz eylemi.1950lerde inönünün linç edilme girişimi gibi bu da demokrasi adına utanç verici bir durumdur keza Ahmet Türk'e yapılan saldırı da.

Hüseyin Çeliği suçlamak çok önemli değil,burdaki ayıp akpye ait o daha önemli,kişisel bir olay değil bu.

3 maddenin ayrıca halk oyuna götürülmesi ise doğrudur.Niye doğrudur.Çünkü bu 3 madde anayasa değişikliklerinin en önemlileri,ana yemek diğerleri sofra süsü gibi.

Evet benim de evet diyeceğim maddeler var içinde.Ancak tüm maddelere ya evet ya da hayır denilebileceği için.Bundan sonra propoganda yapıp(tarafsız olamayacağının göstergesi) da halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanına direk anayasa mahkemesi üyelerini seçme hakkı tanındığı için ben referandumda hayır oyu vereceğim.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli bilgiler için teşekkür ederim Sayın unbelievable,

AKP li de olsalar kendilerince iyi bir şey yatığını sanan bir topluluğun tutumu bir partiye mal edilmemeli diye düşünüyorum. Tabii ki hangi parti mensupları iseler ayıp onlarındır. Bundan da utanmalılardır. Ne demek onca insanın oy vermiş olduğu kişiye yumurta şu bu atmak! Hiç mi bir yararı olmadı bu insanın! Nankörlükten başka bir şey değil diye düşünüyorum. İyi de olsa kötü de olsa o bir emektardır, öyle de görülmelidir.

Saygısızlık ve şiddetin olmadığı bir Türkiye özledik, gerçi ben hiç gün yüzü görmedim ya olsun!

Bu arada Sayın Ahmet Türk e yapılan çirkin saldırıyı da kınıyorum. Kim ne derse desin, iki farklı saldırı , ikisi de utanç verici ama yumruk ile yumurta arasında dağlar kadar fark var, eş değer tutulamaz...

Sayın horasan yine kızacak belki ama, değişim üzerine güzel bir köşe yazısı okudum, eklemeden geçemeyeceğim:

Baykal’ın yeni saç modeli ve hükümeti zorlayan teklif

Hürriyet / Aslı Aydıntaşbaş

Aslında CHP liderini ziyaretteki asıl maksadım, yeni saç modelini yakından görmek değildi. Malum, Deniz Baykal geçen hafta radikal bir operasyonla Bağdat Caddesi’nde bir kuaföre gitmiş, yılların eskitemediği yandan taramalı saç modeli yerine daha genç, havalı ancak diken diken yeni bir saçla ortaya çıkmıştı.

CHP Genel Merkezi’ne gitmeden önce, gece NTV Canlı Gaste’de konuyu uzun uzadıya ele alarak Baykal’ın yeni saçını eski kuaföründen dinledim. Kalbinin kırıldığı her halinden belli olan eski kuaför, sözlerini “Benim tanıdığım Deniz Bey bıttım sabunu gibi doğal ürünler seçer ancak bu saçla şampuan kullanmak zorunda kalacaktır. Hem yüz şekline hem de kafa yapısına uygun olduğunu sanmıyorum” diye bitirmişti.

Bendeniz, CHP liderinin yeni saç modeli ve bunun jöleli mi yoksa wax’la mı kullanılması gerektiği konusundaki görüşlerimi kendime saklayacağım. (Ağır top köşe yazarlarının deyimiyle, “Bu ayrı bir yazı konusu...”)

Ancak saç operasyonunun yankıları devam ederken Baykal’ın anayasa paketiyle ilgili olarak yaptığı manevra, hem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü hem de hükümeti zora sokacak cinsten.

“Bu, Cumhurbaşkanı’na tarihi bir çağrı” diyen CHP lideri, “Gelin anayasa paketindeki tartışmalı 3 maddeyi referanduma götüreceğinizi taahhüt edin, biz kalan maddelere evet demeye hazırız. Uzlaşmaya açığız” diyor.

O tartışmalı 3 madde, anayasa maddesi, HSYK ve parti kapatmalarla ilgili. Yani hükümetin bütün bu paketi geliştirmesinin özünde yatan neden. Kalan maddeler ise, temel hak ve özgürlüklerle ilgili, kimsenin itiraz etmediği maddeler. Engelli hakları, çocuk istismarına karşı önlem, YAŞ kararlarına itiraz hakkı, ombudsmanlık gibi konular...

CHP liderinin odası, biraz ileride Başbakan Erdoğan’ın kendi partisinin genel merkezindeki geniş makamı gibi dev yağlıboya tablolarla süslü. ‘Nar püskülü’ denilen bir bitki çayı içerek devam ediyoruz sohbete.

“Cumhurbaşkanı anayasal yetkilerini kullanıp bu maddeleri referanduma götüreceğini açıklasın. 367 ile kabul edilse bile böyle bir hakkı var. Bunlar Türkiye’yi geren, kutuplaştıran maddeler. Oylama öncesinde ilan ederse biz diğer maddelere evet deriz, hep birlikte geçmesini sağlarız” diyor. Baykal, böylece anayasa paketinin 3 madde dışında kalan unsurlarının “milli mutabakat” ile geçeceğini belirtiyor.

Baykal, bunun bu zamana kadar CHP tarafından “AKP’li gibi davranmakla” suçlanan Gül’ün “tarafsızlığının” da kanıtı olacağını belirtiyor. “Anayasa Mahkemesi Başkanı, ‘Bu bizim önümüze gelir’ diyerek ne olabileceğini söylüyor. Bu durumda diğer maddeler de iptal edilmiş olacak. Yanlış iş. Sostan dolayı et yiyemeyeceğiz.”

Baykal’ın teklifi, anayasa paketinin “ayrıştırılması” gereğini doğuruyor. Hukuken değil ama siyaseten hükümeti zora sokan bir teklif.

Ancak öneri ne kadar medyatik olsa da, asıl hedefi parti kapatmayı zorlaştırmak ve yüksek yargı reformu olan Ak Parti’nin buna yanaşması zor gözüküyor.

Ben de Deniz Bey’e İstanbul’da bir grup bağımsız aydının dile getirdiği başka bir formülü öneriyorum. “Siz CHP olarak parti kapatma konusunda destek verin, bu durumda iktidar yargı reformu konusunda daha uzlaşmacı davranmak zorunda kalacaktır.”

“Bilemiyorum, konuşulabilir” diyor ancak mevcut pakette parti kapatmalarla ilgili olarak getirilen düzenlemeden hoşnut olmadığını anlatıyor. Baykal’ın iddiasına göre, partiler “milis gücü” kursa bile kapatılmaları neredeyse imkânsız hale geliyor.

Bu durumda iş yine Meclis’e ve büyük kavgalardan sonra muhtemelen Anayasa Mahkemesi’ne gidecek gibi gözüküyor.

Ama belli mi olur? Belki CHP liderinin uzlaşma önerisi bir yerlerde yankı bulur; Türk siyaseti genetik olarak beceremediği “demokratik uzlaşı” sanatını bir kez daha denemeye tenezzül eder.

+ Konuyu Yanıtla
26 / 52 Sayfa İlkİlk ... 616171819202122232425262728293031323334353646 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aşina ongunsel şahin

asina ongunsel

Forum