Ben mimarlık firmasında 2,5 senedir çalışmaktayım.Patronum ile aramdahiç bir üst yönetici yok ..Kurumsal bir şirket değil.
İşe başlama şartlarım karşılıklı konuşarak oldu.
ben firmanın ahşap üretimine bakmaktayım( sözde oranın yöneticisiyim )
şöyle bir durum oluştu;

şirkette vaad edilen hiç bir söz yerine gelmedi. yöneticisin diyorlar sonra iş yetişsin yardım et diye zorluyorlar.
aldığım maaş bugün itibari ile 1300 civarında olmasına rağmen asgari ücret den ssk primlerim yatmakta , resmi tatillerde her zaman çalıştırdı !. izin kullanma hakkı patronuma dayalı ( izin verirse )
ve iş yerinde yönetici bulunmam sebebi ile ( şirketin arabası ve dükkan ı anahtarı bende durması nedeni ile ) her yapılanfazla mesailerde başladında bulundum işçilerin .

sorum şu : son zamanlarda ise zorlanma söz konusu tazminat dolayısı ile işten gönüllü çıkmamı beklemekte
bu durumda ben geçmiş haklarım olan
ssk prim hakkım olan maaşım üzerinden yatmasını eğer yönetici isem , değilsem maaşımın asgari ücret üzerinden yatmasından dolayı işçi sınıfından bulunduğumu düşünmem itibari ile 2,5 senelik fazla mesailerimi istemeyi! ( tabii kayıtlı bir bir evrakım yok ama muhasebenin başındabulunduğum işçilerin fazla mesaisini verdiği kayıtları var muhasebede onları değerlendirebilirmiyim ! )
resmi tatillerde çalıştık onları istemeyi

bunları nasıl hak edebilirim.
hiç bir yazılı dökümanım yadakayıtlı hiç bir evrakım yok

şimdiden teşekkür ederim.