Alıntı pınar1907 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Merhabalar.Benim sorunum evlilikle ilgili.Ben ve sevgilim 23 yaşındayız.Ailevi problemlerimiz olduğu için gizlice evlenmeyi düşünüyoruz.Bazı arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla reşit olsakta nikah memuru ailelerimizin yanında olmadığından gizlice evlendiğimizi anlayıp nikaha itiraz edebiliyormuş.Ben ve sevgilim yanımızda iki şahitle gitsek gizlice evlendiğimiz ve ailelerin yanımızda olmayışından nikah memurunun nikahımızı kıymama gibi bir durum söz konusu mu?Belki sorum çok saçma oldu ama bizim kavuşmamız için gerçekten bizim için çok önemli.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar
Sizi karamsarliga itmek istemem, fakat aileleriniz karsi cikiyorlar ise neden karsi ciktiklarida cok onemli bir husustur.

ben 1998 yilinda sizin suan yapmak istediginiz gibi ailemden gizli nikah yaptim ve cezasini yillarca odedim ve halende odemekteyim, ayrilali yillar oldugu halde.

size tavsiyem ailenizin fikrine saygi duyun yada ailenizi bu ise ikna edin, aksi durumda sorunlar hic bir zaman yakanizi birakmaz.

yazdiklarim almak istediginiz yanit degil biliyorum, ben sadece deneyimlerimden yola cikarak yolunuzda bir isik olmak istedim, fakat burada en dogru karari verecek olan nihayetinde sizsiniz, ve lutfen bu kararinizi verirken duygulariniza yenik dusmeyin, mantik her zaman icin on planda olsun.

sorunuza kisa ve oz yanit vermem gerekecek olursa!

hayir hic bir engeliniz yok, evlene bilirsiniz.