+ Konuyu Yanıtla
8 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
71 den 80´e kadar toplam 88 ileti bulundu.

Konu: Facebookta Hakaret

Facebookta Hakaret Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Facebookta Hakaret

"İki kişinin bildiği sır değildir" gereği sayın bilirkişi açıklama yapmamış.

http://compnetworking.about.com/od/w...dressemail.htm

linkinden yararlanabilirsiniz, ayrıca adli bilişim konusunda uzman olmayan kişilerin mail çözümlemesi veya düzenlemesi, delilleri karartabilir. Bu yüzden konunun uzmanına bırakılmasında yarar vardır.

Hukuki NET Güncel Haber

Facebookta Hakaret konulu yargıtay kararı ara
    Facebookta Hakaret konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlginize teşekkür ederim. Verdiğiniz sitede şöyle diyor:

Google's Gmail service omits the sender IP address information from all headers. Instead, only the IP address of Gmail's mailserver is shown in Received: from. This means it is impossible to find a sender's true IP address in a received Gmail.

Ben de zamanında çok aramıştım ama bir yolunu bulamadım. Benim durumda gönderen de gmail alan da gmail. O yüzden merak edip sormuştum.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rica ederim, bilgi paylaşınca işe yarar.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erdogan guler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın borsaci, ben de zamanında gmail den gelen bir mail için IP nin çözülmesine çok uğraştım, beceremedim. Burası yeri mi bilmiyorum, ama nasıl yaptığınızı biraz açabilir misiniz, programlama (c, c++) ile ileri derecede bilgim var, javascript de biliyorum, taktiği nedir header i çözmenin? Şu kod hilesi nasıl bir şey?

c++ ile hiçbir ilgisi yok . bunu kesinlikle söyleyeyim enazından ihtiyaç yok. bende bir makalenin satır arasından öğrendiğimi söylemekle yetinebilirim sadece yani benim buluşum değil zaten o nedenle inanıp inanmamak size kalmış, nasılsa buluşun sahibi bir başkası. 1 gün kadar kendi bloğunda yayınlamıştı sonra sildi, herhalde ne kadar değerli bir bilgi olduğunu farketti
    Konu borsaci_b tarafından (12-12-2008 Saat 19:21:09 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.526
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı borsaci_b rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    c++ ile hiçbir ilgisi yok . bunu kesinlikle söyleyeyim enazından ihtiyaç yok. bende bir makalenin satır arasından öğrendiğimi söylemekle yetinebilirim sadece yani benim buluşum değil zaten o nedenle inanıp inanmamak size kalmış, nasılsa buluşun sahibi bir başkası. 1 gün kadar kendi bloğunda yayınlamıştı sonra sildi, herhalde ne kadar değerli bir bilgi olduğunu farketti
    Sayın borsaci_b,

Gmail ile mail gönderirken kullanıcı Gmail serverı üzerinden mail gönderdiği için gelen mailin header kısmında göndericinin ip adresi yerine Gmail'in server ip adresi görünür.Bu nedenle gelen mailden ip adresin öğrenilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ip adresi ancak resmi yazışma ile öğrenilebilir, Türkiye Siber Suç Sözleşmesine taraf olmadığı için de Gmail bu ve benzeri bilgileri ne yazık ki adli makamlarımızla paylaşmamaktadırlar. O nedenle siz şu mailden kendi ip adresinizi buluyor olmayasınız? :p

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ulaş Değirmenci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın borsaci_b,

Gmail ile mail gönderirken kullanıcı Gmail serverı üzerinden mail gönderdiği için gelen mailin header kısmında göndericinin ip adresi yerine Gmail'in server ip adresi görünür.Bu nedenle gelen mailden ip adresin öğrenilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ip adresi ancak resmi yazışma ile öğrenilebilir, Türkiye Siber Suç Sözleşmesine taraf olmadığı için de Gmail bu ve benzeri bilgileri ne yazık ki adli makamlarımızla paylaşmamaktadırlar. O nedenle siz şu mailden kendi ip adresinizi buluyor olmayasınız? :p
    Ulaş Değirmenci, evet biliyorum bu söylediklerinizi, hepsinden haberim var . Kendime mail atarsam o dediğinizide düşünürüm
    Konu borsaci_b tarafından (12-12-2008 Saat 19:36:14 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yanlış bilgi. çok da kolay bulunuyor haberiniz olsun. aman deyim, denemeyin. hatta facebvookdaki mesaj mail olarak geliyorsa orada bile ben ip yi çekip çıkartabiliyorum. Kısacası bu tür bir durumda mahkeme benim gib birisini "bilirkişi" yaparsa, çook kolay bulunabilir

Nedeni ise:ip bilgisini mail headeri olarak birşekilde taşımak zorunda. ha karşı tarafa direk göstermeyebilir ama bu, karşı tarafın hiçbirşekilde göremeyeceği anlamına gelmiyor. kesinlikle, bir iki küçük kod hilesiyle görülebiliyor. hem facebook mesajlarında hemde g-mailde.

hatta birkaç kez facebookda bana hakaret eden kişilerin ip nosunu onlara "Facebook Support" tan ve "noreply@facebook.com" adresinden gelmiş gibi geri yolladım, adamlar beni facebook admini zannettiler
    Sayın borsaci_b, mahkemelerde bilirkişi olmak için aday oldunuz, hem facebook mesajlarında hem de gmail'de ip bilgisinin bulabilirim, çekip çıkartabilirim dediniz, Sayın Ulaş Değirmenci'ye "zaten biliyordum" yazdınız, ne işle uğraştığınızı çok merak ettim.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın borsaci_b, mahkemelerde bilirkişi olmak için aday oldunuz, hem facebook mesajlarında hem de gmail'de ip bilgisinin bulabilirim, çekip çıkartabilirim dediniz, Sayın Ulaş Değirmenci'ye "zaten biliyordum" yazdınız, ne işle uğraştığınızı çok merak ettim.
    Yazılım Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptım. Şu anki işimde bununla ilgili. Üretilen yazılım projelerinin uyumundan ve performansından sorumluyum. Kodların düzeltilmesi/yeniden düzenlenmesi, projenin tümüne entegre edilmesi , veritabanı güncellemelerinin en hızlı şekilde yapılması, önceden yazılan kodların yeni versiyonlara uyarlanarak performasının arttırılması ( fiziksel zarara yol açmaması ve veritabanı güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması için hertürlü önlemi alan kişi diyeyim kısaca).

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Facebookta Hakaret

Arkadaşlar, Facebook ve Gmail ip adresini çekip çıkartmamızı sağlayan minik açığı kapattıalr. Daha önce buraya yazdığımda inanmamışlardı ama açık kapatıldığı için hiçbr önbilgi gerektirmeyen Facebook'da ip adresinin nasıl göründüğünü -o zamanlar, artık görünmüyor - anlatayım : Gelen notifikasyon e-mailinizin g-mail olması şartılyla (yahoo 1 ocaktan sonra o ipyi göstermeyeye başladı) X Facebook headerinde size hakaret eden kişinin ip adresini açıkça görebiliyordunuz.Sadece oraya bakmanız yeterliydi. G-mail de ise bir decode etme algoritmasıyla ve cmd üzerinde bazı TCP/IP komutları kullandığınızda görülüyordu..
    Facebook, bunu 5 Mart tarihinde (bnm özelden birisine ip numaran şu demem üzerine o kişinin beni facebooka "admininiz beni tehdit ediyor" şeklinde açıktan şikayet etmesiyle (FAceboo kurucularının olduğu bir grup duvarına yazınca açıktan şikayet etmiş oluyor) yakaladı ve ip adreslerini tamamen görünmez kıldı. O tarihten sonra bir daha bana mesaj atan kişinin ip numarasını göremez oldum. Konuyla ilgili Facebook CEO'su MArc Zuckerberg'e gene Facebook'dan mesaj atarak, bunun ülkemizdeki hukuki süreç nedeniyle bazı zorluklar oluşturduğunu yazsam da önceki tüm mesajlarıma CEO sıfatıyla mailden özel olarak cevap yazan Marc ( evet samimi bile olmuştuk ) bu mesajıma cevap vermemeyi tercih etti. Facebook'un türkçe bilen adminleri ise bunu suggest formuna yazmamı ve yönetim kuruluna o zaman belki egelebilceğini yazdılar, bunu yaptım ancak Facebook , açığı farkedip bir kullanıcın ip adresini yazmam sebebiyle beni "hacker" olarak banladı ve xx.xx.xx.xx ile xx-xx-xx-xx şeklindeki mesajlara karşı özel bir kod koydu. Facebook'da birisine özelden ip numarası yazdığınızda sizden "resim doğrulama kodu" istemesinin sebebi benim yazdığım bu itiraf mailinden sonra oldu. Ancak banımı kaldırmayı da kibar bir dille reddettiler. G mail ise açığı yazı boyutunu büyütme değişikliğini yapan yapay zeka uzmanı Marissa Mayer adlı google yöneticisinin müdahelesiyle kapattı diye tahmin ediyorum. İkincisi tahmindir çünkü Marissa Mayer benim hiçbir mesajıma cevap vermiyor. Kadınların genel özelliği sanırım, google yöneticisi de olsa değişmiyor.
    Konu borsaci_b tarafından (20-10-2009 Saat 22:44:40 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    95
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Facebookta Hakaret

Arkadaşlar, Facebook ve Gmail ip adresini çekip çıkartmamızı sağlayan minik açığı kapattıalr. Daha önce buraya yazdığımda inanmamışlardı ama açık kapatıldığı için hiçbr önbilgi gerektirmeyen Facebook'da ip adresinin nasıl göründüğünü -o zamanlar, artık görünmüyor - anlatayım : Gelen notifikasyon e-mailinizin g-mail olması şartılyla (yahoo 1 ocaktan sonra o ipyi göstermeyeye başladı) X Facebook headerinde size hakaret eden kişinin ip adresini açıkça görebiliyordunuz.Sadece oraya bakmanız yeterliydi. G-mail de ise bir decode etme algoritmasıyla ve cmd üzerinde bazı TCP/IP komutları kullandığınızda görülüyordu..
    Facebook, bunu 5 Mart tarihinde (bnm özelden birisine ip numaran şu demem üzerine o kişinin beni facebooka "admininiz beni tehdit ediyor" şeklinde açıktan şikayet etmesiyle (FAceboo kurucularının olduğu bir grup duvarına yazınca açıktan şikayet etmiş oluyor) yakaladı ve ip adreslerini tamamen görünmez kıldı. O tarihten sonra bir daha bana mesaj atan kişinin ip numarasını göremez oldum. Konuyla ilgili Facebook CEO'su MArc Zuckerberg'e gene Facebook'dan mesaj atarak, bunun ülkemizdeki hukuki süreç nedeniyle bazı zorluklar oluşturduğunu yazsam da önceki tüm mesajlarıma CEO sıfatıyla mailden özel olarak cevap yazan Marc ( evet samimi bile olmuştuk ) bu mesajıma cevap vermemeyi tercih etti. Facebook'un türkçe bilen adminleri ise bunu suggest formuna yazmamı ve yönetim kuruluna o zaman belki egelebilceğini yazdılar, bunu yaptım ancak Facebook , açığı farkedip bir kullanıcın ip adresini yazmam sebebiyle beni "hacker" olarak banladı ve xx.xx.xx.xx ile xx-xx-xx-xx şeklindeki mesajlara karşı özel bir kod koydu. Facebook'da birisine özelden ip numarası yazdığınızda sizden "resim doğrulama kodu" istemesinin sebebi benim yazdığım bu itiraf mailinden sonra oldu. Ancak banımı kaldırmayı da kibar bir dille reddettiler. G mail ise açığı yazı boyutunu büyütme değişikliğini yapan yapay zeka uzmanı Marissa Mayer adlı google yöneticisinin müdahelesiyle kapattı diye tahmin ediyorum. İkincisi tahmindir çünkü Marissa Mayer benim hiçbir mesajıma cevap vermiyor. Kadınların genel özelliği sanırım, google yöneticisi de olsa değişmiyor.

Facebook hakkında dedğin doğru olabilir ama Gmail den gelen ip yi kesinlikle bulamassın Ulaş değişmenciye aynen katılıyorum

+ Konuyu Yanıtla
8 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

facebookta hakaret savcılığa

Forum