iyi gunler,size sormak istedigim soru bircok konuyu icinde barindiriyor.o yuzden tam olarak nereye yazacagim konusundan emin olamadim.yanlis bir foruma yaziyorsam simdiden ozur dilerim.su an yurtdisinda yasiyorum,fakat turk vatandasiyim.yaklasik bir yil once turkiyeden ayrildim.kredi kartlarimi bir arkadasima kullanmasi icin vermistim,fakat odemedi ve yuklu bir borc bana kaldi.o sirada turkiyede calisiyordum ve calistigim kurulusa butun borclu bankalardan sirasiyla haciz geldi.hepsine (yaklasik 6 banka) mal bildiriminde bulundum.sonradan birkac bankadan usulune uygun mal bildiriminde bulunmadigima dair geri bildirimlar aldim.bununla ilgili durusma gunum belli oldu.fakat o gunlerde mal bildirimiyle ilgili hapis cezasinin kalktigi soylendi ve o gunlerde bende ulkeden ayrildim.yaklasik bir yildir yurtdisinda yasiyorum ve bir yabanci ile evlenme hazirligindayim.benim sizden ogrenmek istedigim;hakkimda bir hapis cezasi cikip cikmadigini nasil ogrenebilirim?eger bir hapis cezasi ciktiysa suan bulundugum ulkede turk konsolosluguna gidip adli sicil kaydi istesem vede eger bir tutuklama karari varsa turk konsoloslugunda beni tutuklarlarmi yada turkiyeye bildirirlermi?evlenme icin gerekli belgelerin hazirlanmasinda konsolosluk turkiyeden nufus kayitlarim gibi bazi belgeler isteyecek bir tutuklama karari varsa bu evlilige onay verilmemesi gibi bir sorun teskil edermi?sonucta bu kredi karti borclarini ben yapmamis olsamda benim adima oldugundan odemeyi dusunuyorum fakat suan odeyecek durumum yok.suan bulundugum ulkede evlenip oturum alip calismaya baslayip bu borclari kapatacagim.bunun icin once evlenmem gerekiyor.kendi ulkemdeki bir tutuklama karari evlenmeme engel teskil edecekmi acaba?simdiden tesekkur eder iyi calismala r dilerim