iyi günler...
ben dededen kalma fakat müze müdürülüğünden tarihi eser niteliğinde müze korumasında olması gerekli bir eşya yı otoparkta jandarma aramasında yakalattım bunun üzerine evimdeki dedektörüde ev aramasında jandarmaya teslim ettim ve savcılığa çıkarıldım. savcı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. şimdi verdiğim ifadeyi yazıyorum: saat 16:00 sıralarında alışveriş merkezinin otoparkında aracım park halindeyken aniden jandarma geldi ve arama yapmak istediklerini söylediler. arama sonucu aracta dedemden kalma bebek yeleğine süs amaçlı dikili vaziyette 70 adet osmanlı 5 adet bizans sikkesi ne el koydular. ben ise bu yeleği satmak amaçlı değil çerçevelettirip evime asmak istediğimi belirttim. savcılık daha bir haftalık dedektörüme el koydu faturalarıyla birlikte. şimdi mahkeme tarihini hiç bi açıklama yapılmadı ve tutuksuz yargılanaksın dedi bende bekliyorum.... sizden ricam nasıl bir ceza alırım ve dedektörümü hiç kullanmadığım içi geri alabilirmiyim... yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.