hiç bir alakam olmamasına rağmen.apartmanımızda olan bir hırsızlık olayında,olaydan 1 yıl sonra suçlandım.olay gerçekleştiğinde 17 yaşında idim.1 yıl sonra adli tatil zamanında polislerce tutuklandım ve mahkemeye çıkartıldım.nöbetci hakim tutuklu yargılanmamı istedi ve adli tatil süresince (46gün)cezaevinde kaldım.ve 46gün sonunda ilk mahkemede tutukluluk halim kaldırıldı ve bundan sonraki mahkemedede beraat ettim.şuan 21 yaşımdayım ve üniversite okumakta olduğum için şehir değiştirdim.avukayımla en son görüştüğümde davamız temyizde demişti tekrar görüşemedik.
Asıl sormak istediğim birkaç gün önce arkadaşlarımla gezerken polis çevirme yaptı ve kimlik kontolu yaptı.Benim hırsızlık yaptığımı, 46gün cezaevinde yattığımı falan söyledi bana sanki hırsızlığı gerçekten yapmışım gibi beni aşağılamaya çalıştı.
Polislerin bu kayıtları gördükleri yer neresi bilmiyorum ama bunları sildirmenin bir yolu var mı?beni her polis çevirdiğinde bunlarımı söyleyip duracak bana?Lütfen yardımcı olun şimdiden herkeze teşekkürlerimi iletiyorum...saygılar...