+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Cinsel İstismar ?

Cinsel İstismar ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cinsel İstismar ?

Herkese Saygılar,

Bu sorunun ciddiyeti benim için çok önemli olduğundan, lütfen irdeleyici yorum yapmak yerine, sadece konuya hakimseniz cevap veriniz.

1: Yaklaşık 15 ay önce, arkadaşlarla bir kaçamak yapmak için bir "aracı" aranır ve bir kaç bayan istenir. Şartlarda anlaştıktan sonra bize bildirilen adrese gidilir, ve bayanlar içeride beklemektedir. Arkadaşlardan bazıları ilişkiye girer fakat ben bayanla anlaşamadığım için ilişke gerçekleşmez fakat oturulur muhabbet edilir (anlaşılmayan konu para değildir, para peşin verilmiştir ama yinede ilişki yaşanmamıştır), arkadaşların işi bitince apartmandan ayrılınır

2: Bu geceden 8 ay sonra, telefonuma bir çağrı gelir ve geri aranır, karşımdaki polistir ve 8 ay önceki o gecede yaptığım telefon görüşmesi kayıtlarını bana okuduktan sonra,karakola gidip ifade vermem istenir ve suçlandığım fiil ise "küçük yaşta bir kız ile ilişkiye girmek ve cinsel istismar da bulunmak" tır.
    Polise gidilir, ifade verilir, 1. maddede yazanlar aynen anlatılır ve ifadeden sonra polis yaklaşık 6 kişiyi aynalı bir camın önüne dizer ve camın arkasında bahsi geçen 18 yaşının altındaki kızın bulunup onunla ilişkiye girenleri tespit edeceği söylenir (bize söylenene göre kızın yaşı 16-17 dir kesin yaş söylenmez) kız içimizden 2 kişiyi teşhis eder fakat benimle ilişkiye girmediğini söyleyip beni teşhis etmez.

3: Bu durum karşısında tespit edilen 2 kişi direk olarak savcılığa yollanırken, tespit edilmeyen kişiler için, bunların içerisinde bende varım, tutanaklar hazırlanır ve bu tutanaklarda der ki : kişi suçlu bulunmadığından ve teşhis edilmediğinden serbest bırakılmıştır.
    Ama polis yinede der ki, bir ihtimal mahkeme açılabilir ve davaya gitmemiz istenebilir.

4: Karakol hadisesinden 3 ay sonra eve bir kağıt gelir ve polis karakoluna gtmem istenir. karakola giderim ve benim hakkımda ağır ceza mahkemesinde dava açıldığını ve bu yuzden bir kaç bilgi verilmem istenir. Mahkemenin konusu ise küçük yaşta bir kızı cinsel olarak istismar etmektir.

SONUÇ : Yukarıdaki 4 maddede yazdığım gibi, hiç bir şekilde o kızla o gece ilişkiye girilmemiştir, ve dahası, İDDİA EDİLEN KIZI GÖRMEDİM BİLE. yani bizi kızla yüzleştirmedikleri için, bahsi geçen kızı o gece görüp görmediğim bile meçhul bırakalım ilişkiye girmeyi.

Bu durumda, ben ilişkiye girmediğim ve bunu aynen beyan ettiğim halde, kızında kendi ifadesinde benimle bir ilişkiye girmediğini söylediği ve teşhis etmediği halde, benim bu dava sonucunda (15 yıl hapis istemiyle açılan bir kamu davası imiş) ceza alıp hapis yatma olasılığım var mıdır, varsa risk nedir ya da beraat şansı nedir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu konu uykularımı kaçırıyor, yapmadığım bir şey için suçlanıp hapis istemiyle yargılanmak çok kafamı kurcalıyor.

Emre

Hukuki NET Güncel Haber

Cinsel İstismar ? konulu yargıtay kararı ara
    Cinsel İstismar ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara, Yenimahalle, Turkey.
    İletiler
    2.490
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Cinsel İstismar ?

Alıntı ecanay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu sorunun ciddiyeti benim için çok önemli olduğundan, lütfen irdeleyici yorum yapmak yerine, sadece konuya hakimseniz cevap veriniz.

Bu durumda, ben ilişkiye girmediğim ve bunu aynen beyan ettiğim halde, kızında kendi ifadesinde benimle bir ilişkiye girmediğini söylediği ve teşhis etmediği halde, benim bu dava sonucunda (15 yıl hapis istemiyle açılan bir kamu davası imiş) ceza alıp hapis yatma olasılığım var mıdır, varsa risk nedir ya da beraat şansı nedir?
    Sayın Emre,
    Bu sitede konuyu cevaplayacak kişileri seçme özgürlüğüne sahip değilsiniz. Bununla birlikte, konuya en hakim olan kişi mahkemenin hakimidir, o da kararını zaten verecektir.

Ancak cinsel istismar deyiminden sadece cinsel ilişkinin anlaşılmaması gerektiğini belirtmek isterim.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Stj.Av.Başak Şahin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Emre,
    Bu sitede konuyu cevaplayacak kişileri seçme özgürlüğüne sahip değilsiniz. Bununla birlikte, konuya en hakim olan kişi mahkemenin hakimidir, o da kararını zaten verecektir.

Ancak cinsel istismar deyiminden sadece cinsel ilişkinin anlaşılmaması gerektiğini belirtmek isterim.
    o yaziyi kisi secmek anlaminda yazmamistim. neyse yanlis anlasildiysa ozur.

bu arada cinsel istismar fiilide gerceklesmedi. cinsel kelimesinin anlamini iceren hic bir fiil gerceklesmedi. buna opusmek, dokunmak vb dahil.
    benim kaldiramayacagim bir kac problem yuzunden sadece arkadaslarimi bekledim ve ciktik gitti. durum budur.
    Konu ecanay tarafından (04-10-2007 Saat 21:20:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    NİĞDE- TÜRKİYE
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

eğer çocuğun ( 18 yaşından küçük olduğu için çocuksayılıyor )bedenine bir müdahale olmamış ise yani HİÇ BİR SURETTE BEDENE VEYA SAÇINA vs dokunulmamış ise, cinsel amaçlı olarak HİÇ BİR SÖZ SARFEDİLMEMİŞ İSE ve çocuk ile olan konuşmanız CİNSEL İÇERİKLİ değil ise cinsel istismar söz konusu olmayacaktır. ancak bedenine cinsel amaçlı olarak dokunmuş iseniz, SIRNAŞIK bir halde cinsellik konuşmuş iseniz veya çocuğa cinsel içerikli sözler sarf etmiş iseniz eyleminiz cocğun cinsel istismarı suçunu oluşturacaktır.

ayrıca şunu da söylemek isterim. farzedelim ki hiç bir dokunma söz veya sırnaşık bir vaziyette cinsel konuşma ya da cinsel taciz olmadı ise bu durumda cinsel istismar suçunun faili olmanız söz konusu değil. ancak siz :
    "Yaklaşık 15 ay önce, arkadaşlarla bir kaçamak yapmak için bir "aracı" aranır ve bir kaç bayan istenir. Şartlarda anlaştıktan sonra bize bildirilen adrese gidilir, ve bayanlar içeride beklemektedir." demektesiniz. eğer sizinle beraber giden kimseler ile birlikte para ödemiş iseniz ve çocukların istismarı için aracı olmuş iseniz ve nihayet arkadaşlarınıza maddeten ve aracılık ( telfon görüşmesi yer ayarlanması ücret konusunda anlaşılması ) yapmış iseniz bu halde cinsel istismar suçuna İŞTİRAK durumunuz vardır. bu halde cinsel istismar suçuna iştirak nedeniyle sorumlulğunuz vardır. bir şekilde arkadşlarınnızn eylemine yardımcı olmuş iseniz madden veya manen sizin iştirak nedeniyle sorumlulğunz vardır.
    bir avukat ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin Fatih Bey,

Polislerin yanimdaki kisilerden haberleri var, dedigim gibi evde bir cok bayan oldugu icin, ve hepsinin yasinin buyuk oldugu icin (iddialara gore sadece bana verilen kiz 18 den kucuk imis, digerleri resit imis) onlarla ilgili hicbir islem yapilmadi. yani herkes kendi parasini pesin olarak verdi. Sonra ben ciddi anlamda caydim, simdi saymak istemedigim bir kac neden yuzunden.
    ve boyle olunca da ne dokunma, ne cinsellikle ilgili konusma oldu.

muhabbetimiz sadece neden bu isi yaptigi, hangi liseyi bitirdigi, universite okuyup okumadigi yonundeydi ve bayan gayet rahat bir sekilde herseyi anlatti, liseyi bitirdigini ama oss yi 2 kez denemesine ragmen kazanamadigini, iste bu isi hem sevdigini hem parasi guzel oldugunu falan soyledi. konusmasinin hicbir yerinde dahi kucuk oldugunu ima edebilecek bir kelime gecmedi.

Sizlere bir sorum daha var

ortada sadece bir iddia var, yani benim o evde ne yapmis olabilecegim konusunda somut bir kanit yok, ne bir video, ne bir resim ne de gorgu sahidi, cunku herkes odasindaydi... bu durumda, sadece telefona kayitlarina adim karsitigi icin, ve o kisiyle cinsel iliski ya da istismar yaptigim dusunuldugu icin (ki ben de kiz da bun inkar ediyoruz cunku yapmadik zaten) benim adima mahkeme acilip ceza almam ne kadar olasidir?
    kanit yok ispat yok, tamam benim de yapmadigima karsi ispatim yok ama en buyuk ispat kizin da cinsel istismar ve birlesmeyi inkar edip benimle yasamadigini soylemesidir. ama diger taraftan benim o kiza dokunup iliski yapmis olma ihtimalimi kanitlar bir ispat yoktur ve olamazdir.

tesekkurler

Nerede
    NİĞDE- TÜRKİYE
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle eğer mahkem cinsel istismar düşünüyor ise, sizin aleyhinize bir delil bulunamaz cinsel istsimrdan ziyade çok sık telfon ile görüşmeniz ve eğer maddi ve mekan olanakları sağlamanız halinde iştirak iradesi söz konusudur. eyleminiz iştirak a daha uygundur. ancak hakimin takdiri ve ortadaki deliller mahkeme aşamasında sizin ve mağdurun ve elbette tanıkların ifadeleri önemlidir.
    ne kadar ceza olacağını söylemek mümkün değil. mahkeme aşamasında olayın ispatına göre hakim ceza verilmesine takdir ederse ne kadar ceza olduğna da yine hakim karar verecek, eğer beraat düşünürse de yine bunu hakim takdir edecektir.
    hiç bir delil yok ise ve gerçekte de cinsel herhangi bir olay olmamış ise telefonda sıkça görüşülmüş olması iştirak olarak değerlendirilebilir. iştirak halinde de bu fiilere ceza veriliyor. hukuki yardım almanızda fayda vardır

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevaplariniz icin tesekkurler
    Surekli bir arama yok, sadece 1 kez telefonum takibe yakalanmis o kadar. Tam da o gece baslanmis takibe polisin dedigine gore, acikcasi benimki biraz sanssizlik olmus. Bahsi gecen 18 yas alti bayanla ise hicbir telefon gorusmem olmamistir (ki bahsi gecen bayani bilmiyorum bile bize gosterilmedigi icin)

Tamam ben telefon takibine yakalanip bayan isterken yapmis oldugum konusmalarin hepsini kayit altina aldirtmisim, ve soylediklerine gore istenilen adrese gittigimde apartmana giriste ve cikista resimlerim cekilmis. Polisin elindeki tum ispat ve bilgiler bunlar. Apartmanin icerisinde gecen hicbirsey somut bir kanita dayali degil.

Fuhus yapmak suc olmadigina gore ve telefon kayitlarinda benim fuhus icin aradigim belli olduguna gore, fakat bayanla bir iliski ispati olmadigina ve kendim dahil olmak uzere bayaninda iliski yasanmadigini teyit etmesi halinde, hala ceza alma riskimin neye dayandigini cidden merak ediyorum.

bu arada, avukat tabiki tutucam davanin takibi ve yasal koruma icin.

Nerede
    NİĞDE- TÜRKİYE
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

fuhuş suç değil diye biliyorsanız yanılıyorsunuz. fuhuş ve fuhuşa aracılık ceza kanununda suç olarak düzenlenmiştir.
    FUHUŞ

Madde 227 - (1) Çocuğu fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran, bu maksatla tedarik eden veya barındıran ya da çocuğun fuhşuna aracılık eden kişi, dört yıldan on yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu suçun işlenişine yönelik hazırlık hareketleri de tamamlanmış suç gibi cezalandırılır.

(2) Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran ya da fuhuş için aracılık eden veya yer temin eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Fuhşa sürüklenen kişinin kazancından yararlanılarak kısmen veya tamamen geçimin sağlanması, fuhşa teşvik sayılır.

(3) (Mülga fıkra: 06/12/2006 - 5560 S.K.45.md)

(4) Cebir veya tehdit kullanarak, hile ile ya da çaresizliğinden yararlanarak bir kimseyi fuhşa sevk eden veya fuhuş yapmasını sağlayan kişi hakkında yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarısından iki katına kadar artırılır.

(5) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan suçların eş, üstsoy, kayın üstsoy, kardeş, evlât edinen, vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, koruma ve gözetim yükümlülüğü bulunan diğer kişiler tarafından ya da kamu görevi veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(6) Bu suçların, suç işlemek amacıyla teşkil edilmiş örgüt faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(7) Bu suçlardan dolayı, tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

(8) Fuhşa sürüklenen kişi,tedaviye veya psikolojik terapiye tâbi tutulabilir.*

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

anladim. ben dusundugumu yanlis kelimeler kullanarak ifade etmisim
    fuhusa aracilik yapip para kazanmak ya da bir bayanin direk para karsiligi fuhus yapmasi belki suctur, ben orada kendi konumumdan bahsetmistim.

acikcasi, devletin polisi kendi dedi `3 ayri karakolda bu sorulari sordum`

eger bayanin yasi 18 yasindan buyukse, ister parayla yap ister parasiz, cezan yok senin acindan (tabiki, tecavuz ya da darp ya da bilimum diger suc inkal ettiren durumlardan bahsetmiyorum, rizasi ile olandan bahsediyorum, zorlama yok birsey yok - burada zorlama derken 3. sahislarin zorlamalarindan bahsetmiyorum, iliskiye giren bayan ile bay dan bahsediyorum)

yoksa fuhus (benim kullandigim manada : bir erkegin para verip bir bayanla hic bir zorlama ya da suc inkal edicek bir harekette bulunmadan iliskiye girmesi) cidden yasa disi olsa, bilumum hemen hemen her sehirde bulunan genel evlere ne demeli? orayada gidip para verilip iliski yasaniyor.
    Konu ecanay tarafından (05-10-2007 Saat 21:44:49 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim bu davamda, avukat tutmamin onemi ne kadar buyuktur?

daha dogrusu avukat tam olarak neyi saglayacaktir?

durusmalara kendim avukatsiz katilsam kotu mu olur ?

soruyorum cunku 4000 ytl den baslayan masraflar ortaya cikiyor
    tabi bu durumu aileme yansitmadan cozmek istedigim icin biraz zorlu bir durum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cinsel istismar suçuna iştirak

Cinsel istismar

Forum