hukuk fakültesinden 15 gün önce mezun oldum..bahsedeceğim konu aralıktaki idari hakimlik sınavına girmemi etkiler mi ve silinme imkanı varmı??

değerli büyüklerim ben 03/05/2004 tarihinde bir şahısla kavga ettim..10 gün rapor aldı ve adiyen darptan 03/11/2004 tarihinde 445 milyon küsür ağır para cezasına çarptırıldım temyize gittim ve temyizde kararı onadı...24/04/2006 yılında yasal süre içersinde para cezamı mal müdürlüğüne yatırdım...ceza kanunun 456/4 e göre yargılandım... ve bu ağır para cezası sabıkama geçti...şimdi bugun adliyeye gittim bana 5 yıl geçmeden silinmez dediler....siz büyüklerimin yazılarını okudum ve 1 haziran 2005 ten itibaren sabıkanın silinmesi cezanın infaz edilmesiyle silineceğini söylemişsinizççşimdi bu benim durumumu nasıl etkiler 5 yıl beklemem gerekir mi yoksa cezam infaz edildi yain para cezasını yatırdım bunu sildirmemin bir yolu var mı hemen...birde hakimlik kaymakamlık ve savcılık yada diğer devlet memurlukları ve özel sektöre girişimde bu sabıka kaydı silinmesse ne kadar olumsuz durum oluşturur benim için cevap verirseniz çok memnun olurum.. değerli büyüklerim hepinize iyi günler dilerim...