Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
19 / 66 Sayfa İlkİlk ... 91011121314151617181920212223242526272829394959 ... SonSon
181 den 190´e kadar toplam 655 ileti bulundu.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Red face Zor bir durumdayim Lütfen yardımlarınızı beklıyorum

Konuya nasıl baslıyıcagım bilemiyorum 28 yaşındayım bundan yaklasık 9 yıl once ogrencıyken yanlıs arkadas kurbanı olarak bir hırsızlık olayına girdim sonuc olarak yakalandım ve cok kötü ve acıdır hapis yattım bu leke omur boyu benı psikolojik olarak yedi bitirdi bundan 1,5 yıl once bir abimin tavsiyesi ile bu sabıka sicil olayının silinmesi icin bursa cumhuriye bassavcılık kalemıne gittim ordan bir yetkılıye durumumu acıkladım bana bir dilekce yazmam gerektıgını söyledi ve yazıp kendısıne verdim. Daha sonra evlenecegım insanla tanıstım yanlız kendısı almanyada yasamakta onu cok seviyorum cok korkuyorum pasaport alamıyıcaktım hep ezik kaldım birgun tum gucumu toplayıp bursa emniyet mudurlugune pasaport icin basvurdum 2 gun sonra gelmem gerektıgını ve bazı evrakları istediler bende verdım ve 2 gun sonra gittigimde pasaportumu verdiler nasıl bir sevinc size anlatamam ( aldım almasına acaba bu benım sabıkamın silindigi anlamına mı gelir bilemiyorum cok kotu bir psikoloji tasıyorum yaklasık 2 ay once evlendım eşim suan almanyada bende gitmek icin ankara konsolosluguna basvurucam orda ikamet musadesi formunda sabıkanız varmı vardiysa hangi yillar diye bir bolum var oraya ne yazıcam cok korkuyorum yok yazsam ya cıksa musadem fes edilirse diye korkuyorum siz degerli arkadaslarımdan rica ediyorum eger bana pasaport verildiyse sabıkam silinmismimidir bilemiyorum korkun kabuslar goruyorum acaba cıkarsa acaba esime kavusamassam cok korkuyorum bana bu konuda yardımcı olurmusun vize almama engel olurmu bu durum lütfen cevaplarınızı dort gozle beklıyor olucagım simdiden anlayısınız ve cevaplarınız icin sonsuz teşekkür ediyorum

Hukuki NET Güncel Haber

Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu yargıtay kararı ara
    Adli sicil ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Zor bir durumdayim Lütfen yardımlarınızı beklıyorum

önce bulundugunuz yer Cumhuriyet Savcılığı Adli Sicil müdürlüğüne başvurarark sabıka kaydınızın çıkarılmasını isteyın.. Aynı gün içerisinde alırsınız. Size verilecek evrakta bunu gorebılrsınız.

Sabıka kaydına sahip olmak pasaport almaya engel değildir. Bu nedenle sabıkasız olduğunuzu düşünmeyin..

Hemen yarın alın adli sicil kaydınızı. Sonucu yazın bize de değerlendirelim
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adli sicil kaydı silinmesi

slm ben sitenize yeni katıldım.. 1980-1988 yıllarında adli sicil kaydım var emniyeti suistimalden ama ogundur bu gundur bir türlü sildiremedim. simdi adli sizil genel istatistik müdürlüğüne mahkeme kararlarını vede silinmesi ile ilgili dilekçede yolladım.. silinirmi birde yeni kanunda 9. madde nedir bilmiyorum. beni aydınlatırsanız size çok müteşekkir olacam. çünki işim hazır vede işe gidemiyorum bu silinmeden... cevabınızı bekliyorum saygılar

Nerede
    Sivas
    İletiler
    365
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Adli sicil kaydı silinmesi

Alıntı muhittin40 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    slm ben sitenize yeni katıldım.. 1980-1988 yıllarında adli sicil kaydım var emniyeti suistimalden ama ogundur bu gundur bir türlü sildiremedim. simdi adli sizil genel istatistik müdürlüğüne mahkeme kararlarını vede silinmesi ile ilgili dilekçede yolladım.. silinirmi birde yeni kanunda 9. madde nedir bilmiyorum. beni aydınlatırsanız size çok müteşekkir olacam. çünki işim hazır vede işe gidemiyorum bu silinmeden... cevabınızı bekliyorum saygılar
    Adli Sicil Genel Müdürlüğü sorumluları hakkında 5237 sayılı yasanın 138 md mucibince suç duyurusunda bulunun.

İletiler
    160
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Adli sicil kaydı silinmesi

Sn.Bbonsela,C.Başsavcılıgına bir dilekçe ile sicil kaydını çıkart,o sicil kaydını(Adli Sicil ve İstatistik genel Müd./ANKARA)Adresine yazacagın dilekçeye ekle ve (iadeli-Taahütlü)P.T.T'den gönder(1)ay sonra tekrar bulundugun yer C.savcılıgına bir dilekçe ile sabıka kaydını iste silindigini göreceksin.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Zor bir durumdayim Lütfen yardımlarınızı beklıyorum

Alıntı Av.Duygu Tekay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    önce bulundugunuz yer Cumhuriyet Savcılığı Adli Sicil müdürlüğüne başvurarark sabıka kaydınızın çıkarılmasını isteyın.. Aynı gün içerisinde alırsınız. Size verilecek evrakta bunu gorebılrsınız.

Sabıka kaydına sahip olmak pasaport almaya engel değildir. Bu nedenle sabıkasız olduğunuzu düşünmeyin..

Hemen yarın alın adli sicil kaydınızı. Sonucu yazın bize de değerlendirelim
    Bugun savcılıkta adli sicil kaydı burosundan sordurduk kişinin adli sicil kaydı yoktur yazıyordu

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Zor bir durumdayim Lütfen yardımlarınızı beklıyorum

Aldğınzı adli sicil kaydınıza ilişkin belgede arşiv kaydınız olup olmadığına da bakarmısınız? Ne yazıyor*
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı adli sicille ilgili

s.a efendim istirham etsem zira cahilim saygılarımla..
    bir yakınım 17 veya 18 yaşında hırsızlık suçu işledi 1 ay hapis yattı şu an 28 yaşında 29 yaşına girecek adli sicil kaydından dolayı çok rahatsız sildirmemiz için tam olarak ne yapmamız gerekiyor nereye gitmeliyiz açıklarsanız sevinirim dilekçe nasıl olmalı arzuhalciyemi yoksa avukatamı gitmeliyiz dilekçeyi nereye vermemiz gerekir lütfen bir bilgi verseniz diğer konuları okudum ama tam olarak anlayamadım ve sabıkası silinse dahi acaba çocuğunun polis subay memur olmasına engel teşkil edermi bu yaşa bakaraktan belki 18 di ama zeka olarak acaba ne kadar büyüktüki sabıkalı oldu zira hakim iki tokat atıp yollasaydınız demiş şu zaman itibariyle yaptığı 40- 50 milyonu bulmaz daha şeffaf olunamazmıydı lütfen çok istirham ediyorum bilgilendirseniz biraz detaylı açıklasanız ankarayamı başvurucaz bulunduğumuz şehirdeki adliyeyemi...saygılar

Nerede
    adana, seyhan, Turkey.
    İletiler
    237
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Bir bakarmısınız lütfen (adli sicille ilgili)

Öncelikle savcılıktan sabıka belgesi çıkarttırın ve sabıkası var mı kontrol ediniz.Sabıkası olması halinde Adli Sicil İstatistik Müdürlüğüne dilekçe gönderiniz.Hırsızlık Yüz kızartıcı suçlardan olduğu için devlet memuru olma ihtimalini zayıf görüyorum.Dilekçeyi aşağıda örneğini verdiğim şekilde yazabilirsiniz.Lütfen forum kurallarına da uyunuz.Acil,imdat,yardım edin gibi başlıklar kullanmayınız.

ADLİ SİCİL İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    ANKARA

KONU : SABIKA KAYDIMIN SİLİNMESİ HAKKINDA.

Ekte gönderdiğim sabıka kaydımdan anlaşılacağı gibi sabıkam eski tarihlidir ve bu kaydın silinmesi için gerekli olan süre geçmiştir.

Sabıka kaydımın silinmesi için gerekli yasal koşullar oluşmuştur.
    Sabıka kaydı aldığım zaman hala bu kayıtlar göründüğünden mağduriyetime neden olmaktadır.

İSTEM VE SONUÇ. : Arz ve izah ettiğim gibi yasal koşullar oluştuğundan SABIKA KAYDIMIN SİLİNMESİ için gereğinin yapılmasını saygı ile arz ve talep ederim.
    Tarih
    Talepte Bulunan Adı soyadı imzası

Eki:
    1-Sabıka kaydı f.koposi.
    2-Kimlik f.kopisi

A D R E S :

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: adli sicille ilgili

efendim özür dileyerek bilgileriniz için çok teşekkür ederim ..cevap vermenize gerek yok bu soruma ama yani kişinin kendisi değil çocuğunun memur olmasına teşkil ediyormu dedim ..biliyorum okudunuz ama ben emin olmak için tekrarladım kızmadınız umarım..tekrardan teşekkür ederim

+ Konuyu Yanıtla
19 / 66 Sayfa İlkİlk ... 91011121314151617181920212223242526272829394959 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage62

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage64

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage63

asck 911 2015 para cezasina cevrilmesi emsal karar

ekremiyican

apron

2451

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktir

https:www.hukuki.netshowthread.php28229-Adli-sicil-ile-ilgili-konular-bu-baslik-altinda-toplanacaktirpage59

curuk raporu gbt de gorunurmu

pitivoman

2a15g

sabika raporun da sicile bakarlar mi

ekremiyican gbt

adli sicil ile ilgili konular bu baslik altinda toplanacaktir

adli sicil ile ilgili konular

esasen vaki olmamış cezanın 2014te arşivden silinmesi

48534 ehliyet cezasi anlami

konul durmuş sicili nede

Forum