+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    Nerede
    İzmir
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question ( Esrar ) Denetime Gitmekten Kurtuldum Ama Bir şeyler Oldu Anlayamadım Bir Bakar mısınız ?

Merhaba hukuki.net formu.

Bir şeyler yaşadım ama iyimi oldu kötümü oldu anlayamadım.
    Bilgisi olan kişilerin ve daha önceden böyle bir şey yaşamış olan forum üyelerinin açıklamalarına çok ihtiyacım var cidden.
    Ben kısa ve öz bir sekil de anlatıyım.

Öncelikle geçen sene " Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak " 1 sene boyunca denetim serbestlik cezası almıştım.
    Amatem'den kağıt beklerken kan, idrar testine gitmek için bana tekrar mahkemeden dava kağıdı geldi. 2 ay sonra mahkemeniz var diye.
    Ben huzursuz oldum tabi hemen adliyeye gittim. 22. sulh ceza mahkemesinin kalemine uğradım böyle böyle dedim ben tedavi kağıdımı beklerken neden mahkeme açıldı bana dedim.
    Bana kağıt gelmiş evde bulunmadığından mahalle muhtarıma iletilmiş ve denetimliğe gitmediğimden tekrar dosyam kapatılmış ve mahkemeye gönderilip dava açılmış.
    Benim gittiğimde kimse yoktu hakimin kalemide bana dur bekle hakimle görüşeyim musayitse seni simdi alsın 2 ay sonra hiç gelme dedi tamam süper olur dedim bekledim.
    Hakim geldi dedim bana kağıt filan gelmedi ben yoksa cezama uyacaktım dedim. Hakimde bana sana söyle bir güzellik yapabilirim dedi.
    Senin denetim serbestlik cezanı kaldırıyorum ama 5 yıl içinde kaza hariç bir şekilde mahkemeye karsıma gelmeyeceksin.
    Gelirsen 10 ay kesilmiş infazın var dedi. 5 yıl içinde gelmezsen dosya açılmamış gibi silinecek dedi.

Basımdan gecen bu ve size sormak istediğimde su:

Denetim in haldırılması iyimi oldu denetim serbestlik cezama göre ?
    Yoksa bu dahamı kötü bir ceza oldu ?
    GBT de çıkar mı bu infazım ?
    Ehliyeti kazandım ama gidip çıkarmadım bu bunu etkiler mi ?
    Ya 5 yıl içinde mahkemeye çıkarsam ne tür sorunlar bekliyor beni ? Hemen içerimi atarlar ?
    Yani kısaca hakim bana harbiden güzellik mi yaptı ?

Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

( Esrar ) Denetime Gitmekten Kurtuldum Ama Bir şeyler Oldu Anlayamadım Bir Bakar mısınız ? konulu yargıtay kararı ara
    ( Esrar ) Denetime Gitmekten Kurtuldum Ama Bir şeyler Oldu Anlayamadım Bir Bakar mısınız ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkey.
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ( Esrar ) Denetime Gitmekten Kurtuldum Ama Bir şeyler Oldu Anlayamadım Bir Bakar mısınız ?

Öncelikle geçmiş olsun..

İyi mi oldu kötü mü oldu şeklinde sorgulama yapmadan önce ifade etmeliyimki artık bir karar verilmiş ve hükmün açıklanması geri bırakılmış(HAGB).

Şahsi kanatimce denetime girmenize gerek kalmamış bunun yarine HAGB kararı verilmiş olması lehe bir durum (5 yıl içinde her hangi kasti bir suça karışmayacağınızı öngördüğümüz takdirde tabi.)yani sizin değiminizle hakim size bir güzellik yapmış..

Bu bir ceza almış olmanız anlamına gelmeyeceğinden sabıkanızda görünmez.

Ehliyet ile ilgili işlemlerde hiçbir alakası yoktur.Bu işlemleri gönül rahatlığıyla halledebilirsiniz.

5 yıl içinde mahkemeye çıkarsanız apar topar içeri atamazlar sizi...elbette bir yargılama süreci geçirip ondan sonra verilecek karara göre -ceza alıp almamanıza göre-bir sonuç doğacaktır.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ( Esrar ) Denetime Gitmekten Kurtuldum Ama Bir şeyler Oldu Anlayamadım Bir Bakar mısınız ?

++++++++++++
    Konu CanDesign tarafından (13-04-2012 Saat 11:33:59 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yanlıslıkla fazladan açtım lütfen silerseniz iyi olur

Nerede
    İzmir
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı avaysegul rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle geçmiş olsun..

İyi mi oldu kötü mü oldu şeklinde sorgulama yapmadan önce ifade etmeliyimki artık bir karar verilmiş ve hükmün açıklanması geri bırakılmış(HAGB).

Şahsi kanatimce denetime girmenize gerek kalmamış bunun yarine HAGB kararı verilmiş olması lehe bir durum (5 yıl içinde her hangi kasti bir suça karışmayacağınızı öngördüğümüz takdirde tabi.)yani sizin değiminizle hakim size bir güzellik yapmış..

Bu bir ceza almış olmanız anlamına gelmeyeceğinden sabıkanızda görünmez.

Ehliyet ile ilgili işlemlerde hiçbir alakası yoktur.Bu işlemleri gönül rahatlığıyla halledebilirsiniz.

5 yıl içinde mahkemeye çıkarsanız apar topar içeri atamazlar sizi...elbette bir yargılama süreci geçirip ondan sonra verilecek karara göre -ceza alıp almamanıza göre-bir sonuç doğacaktır.
    Çok sagolun vaktinizi ayırıp yanıtladığınız için.

Birde sormak istediğim su af konusu. Bazı danıştığım kişiler böyle kısa infazlar için af çıkıyor siliniyor durmadan diyorlar acaba ne kadar doğrudur ?

Tekrar böyle bir oylaydan yakalandığımda denetimlik verme ihtimali var mıdır acaba ?

3 yıldan sonra filan yine mahkemelik olsam bu infazım hemen cıkar mı , yani 5 yıldan önce silinme ihtimalleri var mıdır acaba ?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun.Hakim senin için hükmün açıklanmasını geri bırakmış.
    Avantajı, denetime gitmeyeceksin.Dezavantajı, 5 yıl içinde başka bir suçtan(kaza yani taksirli suçlar hariç) ceza alırsan ertelenen ve yok sayılan şu anki hüküm de o cezana eklenecek.
    Eğer denetimli serbestlik olsaydı denetime gidip 1 sene içinde denetimini temiz tamamlarsan gene ceza almamış olacaktın.
    Benim şahsi kanaatim ortada bir güzellik olmadığı yönünde.Heleki bir daha bir suça karışılması durumunda sıkıntı çıkması kaçınılmaz.
    Şu an ki yasalarla 5 yıldan önce silinme ihtimali yok.5 yıl boyunca adli sicil ve arşiv haricinde mahkemeler istenildiğinde verilmek üzere özel bir şekilde HAGB kararları saklanıyor.Gelelim ehliyet ve gbt meselesine.Her ne kadar hukukçular gbt'de adli sicil kaydı gibi kesinleşmiş mahkumiyetler ve arama/yakalama kararlarının bulunması gerektiğini veya bulunduğunu söylesede(hatta GBT uygulamasının yasal dayanağı olmadığı iddialar arasında) iş uygulamaya geldiğinde öyle olmadığını söyleyenler çoğunlukta.Heleki 191'inci madde(uyuşturucu)'ye bulaşanlar bırakın HAGB veye denetimli serbestliği beraat etmelerine rağmen her polis kontrollerinde didik didik arandığını ve polislerin aralarında 'bunun 191'i varmış' dediklerini duyduğunu söylüyor.Gene 191'den başı belada olanların ehliyet çıkarma, yenileme vs. işlerinin normaldeki gibi işlemediğide konuşulanlar arasında.Yani GBT olayı ülkemizde hala tam nasıl yürüdüğü anlaşılamamış bir sistem gibi gözüküyor.Bu konuda çok şey okumama ve araştırmama rağmen en azından ben anlamış değilim.Yaşayarak göreceksin zaten süreci.Umarım bu yaşananların hiç biri gerçekleşmez.Geçmiş olsun.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok teşekküller İns. 5 yıl değil 55 yıl adliye yollarına düşmeyiz hiç. Ama buda böyle bir şehirde böyle bir çevrede zor gibi, hele memur beylerin acımasızlığı arasında

Peki ben 191'inci maddeden mi yargılandım bunu nereden öğrene bilirim ?
    Çoğu arkadaşımın da böyle benim gibi aynı kaderi paylaşıyorlar ama hiç birinin aklında mahkemenin söylediğinden başka bir bilgileri yok.
    Sonuçta 5 yıl boyunca aman mahkemeye gitmeyim diye abi abi çekecek bir durumumuzda yok. Ama bu korku inş 5 yıl boyunca beni de uzak tutar her olaydan bir adım geri

Peki 5 yıl sonra neyden infaz yediğim gözükür mü devletlik bir işimde ? Hakim bana dosya sanki hiç açılmamış gibi ortadan kalkacak dedi güldü müldü içim hiç rahat değil tekrar itiraza edip bana denetimlik verme sansım var mıdır ?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türk Ceza Kanunu MADDE 191 Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak olduğu düşünülürse kuvvetle muhtemel 191. madde söz konusu.Mahkeme kararında veya size gelen evraklarda zaten hangi maddeden yargılanıldığı görülecektir.Sistem tam olarak dediğin gibi.Belkide bu korku seni daha büyük belalardan koruyacak.Amiyane tabirle her önümüze gelene abi çekecek halimiz yok demişsin ama çekmezsen içerde ağam çekmek zorunda da kalabilirsin bu da aklının bir köşesinde bulunsun.Şu an ve ilerde bir suça karışmadığın taktirde sicilin temiz.Devletlik işlerinde(güvenlik soruşturması olan hassas yerler hariç) karşına çıkacak bir şey değil.Şu an adli sıcıl ve adli arşiv kaydında temiz.Sadece polisin GBTsinde ve dediğim sadece mahkemelerin ulaşabildiği özel bir arşiv olan HAGB arşıvinde durum gözüküyordur.En büyük delikanlılık efendiliktir.O yüzden delikanlılıktan taviz vermene gerek olmayacak.Geçmiş olsun.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu kararım tekrar denetim serbestlikle değiştirilemez mi ?
    2. kez 191 maddeden mahkeme çıksam denetim serbestlik alma şansım var mı acaba ?

Nerede
    denizli
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar.
    Ben siteye yeni üye oldum açıkçası nereden başlık açılır bilmiyorum o yüzden buraya yazsam belki yardım alabilirim.
    Bundan 1 ay önce satıcı diye tutukladıkları adamla telefon görüşmelerim olduğunu söyleyip Emniyete çağırıldım ifade vermek için.İfade vermeye gittiğimde telefon konuşmalarımızı uyuşturucu maddeyle bağdaştırmak için her türlü kombinasyonları denediler.Ben de o konuyla alakalı hiç bir şekilde o insanlarla bağım olmadığını anlattım.Memur bana uyuşturucu maddeyle ilgili ne bağın var diye sordu ben de hayatımda 2-3 kere denemek maksatlı baktığımı ve başka bir bağlantım olmadığını söyledim.Bu da ifadem de geçti sonrasında salındım.Dün ise mahkemeden kağıt geldi ve beni haziranın 21 de mahkemeye çağırıyorlar.İddaname kısmında da cezalandırılmasını talep ederim diyor.Sorularım şunlar:
    1- Ben bunun müptelasıyla aynı muameleyi mi göreceğim ?
    2-Ne üstümde yakalandı ne de o kayıt altına aldıkları konuşmadan birşey.Sadece 2-3 kere denemek amacıyla dediğim için bağımlısına hangi prosedür uygulanıyorsa banadamı uygulanacak ?
    Dünden beri araştırıyorum benzeri bir olay okumadım.Şu an çok bilgisizim bu konuda.Üniversiteye daha bu sene girdim gelecek hayalleri kurarken bir anda nasıl buldum kendimi ? Şimdiden cevap verecek olan kişiye kişilere teşşekür ediyorum..

İletiler
    501
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CanDesign rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu kararım tekrar denetim serbestlikle değiştirilemez mi ?
    2. kez 191 maddeden mahkeme çıksam denetim serbestlik alma şansım var mı acaba ?
    Değiştirilemez. İleride 5 yıllık süre içerisinde tekrar 191. maddeden hakim karşısına çıksan büyük ihtimalle iflah olmamış olduğundan mahkemede senin lehine kanaati oluşmayabilir. Bu nedenle de bu kez ceza alırsın. Aynı zamanda bu almış olduğun cezada infaz edilmeye başlanır.

En iyisi yol yakınken bir daha 191. maddeden hakim karşısına çıkmamak için her türlü önlemi almak.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php96210-Esrar-Denetime-Gitmekten-Kurtuldum-Ama-Bir-seyler-Oldu-Anlayamadim-Bir-Bakar-misiniz

denetim kağıdı ne zaman gelir

denetimli serbestlik seminere gitmemekdenetime gitmedim ne olurdenetimli serbestlik dersleriamatem mahkemesiuyuşturucu denetimine gitmemenin cezası http:www.hukuki.netshowthread.php96210-Esrar-Denetime-Gitmekten-Kurtuldum-Ama-Bir-seyler-Oldu-Anlayamadim-Bir-Bakar-misinizDenetimli serbestlikten gelen kagitdenetimli serbestlik seminere gitmemedwnwtimli serbestlik kagidimgeldiesrar denetimli serbestlikdenetimli serbestlik kagididenetimli serbestlik derse gitmemecezasi olan birine mahkemeden kagit gelmesidenetim serbestlik eve haberi ne zaman gelirdenetimli serbestlik eve kagitdenetim serbestlige berat kagitlari ne zaman ulasiyordenetimli serbestlik kagidim gelmedidenetime gitmemek191 denetim serbestlik kagidi eve ne zmn gelirhagb ve denetimli serbestlik esrardenetimli serbestlige gitmemedenetim sebeslikte karar kahidi ne zamn geliresrarda denetimli serbestlik
Forum