+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum

Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum

Anlaşmalı boşandım.Çocuğun velayetini anneye bıraktım.Çocukla kişisel ilişki olarak her ayın 1.ve 3. hafta sonları,sömestrinin 2.haftası yazın 1 ay hakim kararı var.Fakat çocuğu benden uzaklaştırma çabasında, dün çocuğu almaya gittim kaldığı apartmanın kapısına pijamasıyla indi gelmeyeceğini söyledi neden dedim mevlüt var diyor,önceki görüşme günümdede teyzesinde olduğunu gelmeyeceğini söyledi bunun gibi bir takım uzaklaştırma sendromu.İcra dosyası açtırdım.Geçen sene savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum ara karar la yargılandı ben bilmiyordum elime hiç belge gelmedi dedi ve beraat etti.Şimdi sormak istediğim:İcradan henüz tebligat yapılmamıştır.Tebligat yapılmasını bekleyip yine göndermezse çocuğu ,icra cezaya şikayet mi edeyim veya beklememe gerek olmadan kesin kararla karara uymuyor diye şikayetimi yapayımmı?İllaki icra götürmem gerekiyormu şahit olmazmı?Geçen sene 2 kez icra götürmüştüm birinde alındı birinde alınmadı çocuk.Bunlarda delil olurmu, fakat başka hakimin verdiği ara karardı şimdi yeni dosya açıldı.

Hukuki NET Güncel Haber

Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Anlaşmalı boşandık çocuğu göremiyorum

Öncelikle geçmiş olsun.

İcrayı avukatınız yapsın. Avukatınız icra işlemlerini daha iyi takip eder. Tek başınıza başaramamışsınız bakın.

Ayrıca oğlunuzu her hafta okulda görmeye gidin. Öğretmenleri ile sürekli diyalog halinde olun. Özellikle de sınıf öğretmeni ile. Oğlunuzun annesinin hakim kararı olmasına rağmen annesi engel oluyor diye güzelce anlatın. Çocuğunuzun psikolojisini önemsediğinizi söyleyin. Annesinden ayırmadığınızı, ona bıraktığınızı anlatın. Öğretmenlerde çocuklarımızın annesi-babası gibidir. Öğretmenin öğrencisinin bu durumuna kayıtsız kalacağını sanmıyorum. Öğretmeni oğlunuzla bu konuda diyalog halinde olacaktır muhakak.

Boşanma davası olan arkadaşıma her hafta okula çocuğunu görmeye gitmesini, öğretmenleri ile dig halinde olmasını tavsiyeetmiştim. İlk başlarda çocuğu haliyle babaya karşı uzak durmuş. Anne neler anlatmışsa öğretmenine söylüyormuş çocuk. Neyse hiç yılmadan her hafta en az 2 kere görmeye gidiyormuş başlarda. Sonuçta çocuk babasını özler. İçinden kızsa bile. Ve sonuç iyi olmuş. Bir süre sonra bu durum düzelmiş. Sevgi, şevkat, ilgi, alakaya hiçbir çocuk kayıtsız kalmaz.

Oğlunuz 10 yaşında. Arkadaşımın gibi ufak değil. Bu konuda bir pedagogla görüşüp nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenin derim. Zamanla oğlunuz sizin yaptıklarınızı anlayacak, kendisi gelmek isteyecektir.

Ya da hemen evlenirseniz eski eşiniz oğlunuzu sizin evliliğinizi sabote etmek için size bol bol gönderecektir. Bu da bir seçenek.

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

İcrayı avukatınız yapsın. Avukatınız icra işlemlerini daha iyi takip eder. Tek başınıza başaramamışsınız bakın.

Ayrıca oğlunuzu her hafta okulda görmeye gidin. Öğretmenleri ile sürekli diyalog halinde olun. Özellikle de sınıf öğretmeni ile. Oğlunuzun annesinin hakim kararı olmasına rağmen annesi engel oluyor diye güzelce anlatın. Çocuğunuzun psikolojisini önemsediğinizi söyleyin. Annesinden ayırmadığınızı, ona bıraktığınızı anlatın. Öğretmenlerde çocuklarımızın annesi-babası gibidir. Öğretmenin öğrencisinin bu durumuna kayıtsız kalacağını sanmıyorum. Öğretmeni oğlunuzla bu konuda diyalog halinde olacaktır muhakak.

Boşanma davası olan arkadaşıma her hafta okula çocuğunu görmeye gitmesini, öğretmenleri ile dig halinde olmasını tavsiyeetmiştim. İlk başlarda çocuğu haliyle babaya karşı uzak durmuş. Anne neler anlatmışsa öğretmenine söylüyormuş çocuk. Neyse hiç yılmadan her hafta en az 2 kere görmeye gidiyormuş başlarda. Sonuçta çocuk babasını özler. İçinden kızsa bile. Ve sonuç iyi olmuş. Bir süre sonra bu durum düzelmiş. Sevgi, şevkat, ilgi, alakaya hiçbir çocuk kayıtsız kalmaz.

Oğlunuz 10 yaşında. Arkadaşımın gibi ufak değil. Bu konuda bir pedagogla görüşüp nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenin derim. Zamanla oğlunuz sizin yaptıklarınızı anlayacak, kendisi gelmek isteyecektir.

Ya da hemen evlenirseniz eski eşiniz oğlunuzu sizin evliliğinizi sabote etmek için size bol bol gönderecektir. Bu da bir seçenek.
    Bana birçok cevap yazdığınız için teşekkür ederim.Benim sorunum,anne 113/A dan yargılanırken çocuğu gönderiyordu çok mutlu oluyordu,yazın birlikte tatile gittik çok güzel vakitler geçirirken nasıl oluyorda şimdi çocuk gelmek istemiyor bunu diyebiliyor.O davadan beraat etti çocuğa baskı uyguluyor şimdi.İcra götürmeden dava açabilirmiyim şahit göstererek.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden bu konu hakkında avukatınıza danışmadığınızı ve icra takiplerini kendi kendinize yapmaya çalıştığınızı sorabilir miyim?

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neden bu konu hakkında avukatınıza danışmadığınızı ve icra takiplerini kendi kendinize yapmaya çalıştığınızı sorabilir miyim?
    Avukatımı boşanma avukatı olarak tutmuştum çocuk icrasınıda takip edermi bilemiyorum konuşmalarımızda hiç bahsetmedi ben yaparım gibilerden sanırım ayrı ücret ister.Benimde buna imkanım yok.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence avukatınızla bir görüşün. Maddi imkansızlıkları anlayabiliyorum. Belki avukatınız bu konuda yardımcı olur. Diyelim ki ayrıca ücret istedi avukatınız ve verecek durumunuz olmadığı için avukatınız icra işlemlerini yapmadı, o zaman icra göndermeyin. Oğlunuzu okulda görmeye çalışın.

Bence hiç icra masrafı yapmayın bu maddi imkansızlıkla. O icra parasını atın bir tarafa, oğlunuz için bir bankada biriktirin. Ayda 2 kere icra masrafı vermeyin. Eski eşinizin oğlunuzu verdiği de olacaktır. Çok da üstüne düşmeyin eski eşinizin kapısına.

Oğlunuzu görme zamanlarında eski eşinize mesajla sorun verip vermeyeceğini. Olumsuz cevaplarını kayıt altında tutun. Oğlunuzu da sık sık okulda ziyaret edin. Okulda iken oğlunuza onu ne kadar çok özlediğini,annen gelmek istemiyor dediğini,onunla geçireceğin zamanları çok özlediğini söyleyin. Ve sürekli oğlunuzu ne kadar çok sevdiğinizi her fırsatta söylemeyi de unutmayın. Öğretmenleri ile diyaloglarınız devamlı olsun. Eski eşinizin oğlunuza EYS sendromu yaşatmaya çalıştığından bahsedin. Ve sizde bu konuda 1 sayfadaki EYS sendromu başlıklı yazıları okumanızı tavsiye ederim.

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence avukatınızla bir görüşün. Maddi imkansızlıkları anlayabiliyorum. Belki avukatınız bu konuda yardımcı olur. Diyelim ki ayrıca ücret istedi avukatınız ve verecek durumunuz olmadığı için avukatınız icra işlemlerini yapmadı, o zaman icra göndermeyin. Oğlunuzu okulda görmeye çalışın.

Bence hiç icra masrafı yapmayın bu maddi imkansızlıkla. O icra parasını atın bir tarafa, oğlunuz için bir bankada biriktirin. Ayda 2 kere icra masrafı vermeyin. Eski eşinizin oğlunuzu verdiği de olacaktır. Çok da üstüne düşmeyin eski eşinizin kapısına.

Oğlunuzu görme zamanlarında eski eşinize mesajla sorun verip vermeyeceğini. Olumsuz cevaplarını kayıt altında tutun. Oğlunuzu da sık sık okulda ziyaret edin. Okulda iken oğlunuza onu ne kadar çok özlediğini,annen gelmek istemiyor dediğini,onunla geçireceğin zamanları çok özlediğini söyleyin. Ve sürekli oğlunuzu ne kadar çok sevdiğinizi her fırsatta söylemeyi de unutmayın. Öğretmenleri ile diyaloglarınız devamlı olsun. Eski eşinizin oğlunuza EYS sendromu yaşatmaya çalıştığından bahsedin. Ve sizde bu konuda 1 sayfadaki EYS sendromu başlıklı yazıları okumanızı tavsiye ederim.
    Anne cep numarasını benden saklıyor vermiyor çocuğun telefonunuda telefon bozuk bahanesi ile kapatmış bu durumda ne yapabilirimki tek ev numarasını biliyorum onu da değişirlerse hiç ulaşamıyacağım çocuğum hakkında bilgi sahibi değilim.ceza davası açmak ve akabinde velayetin nez'i davası açmak istiyorum bunu ben avukat olmadan başaramazmıyım.Avukatımla yinede konuşacağım ama olduda maddi gücüm yetmezse.İcra götürmek nerden baksanız 200 tl civarında yazık değilmi.Çocuk anneden çok korkuyor ve annede çok baskıcı.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Maddi olarak gücünüzün olmadığını söylüyorsunuz. Geçen sene avukatsız icra çıkartmışsınız ama olmamış görüyorsunuz. Demek ki tek başınıza yapamıyorsunuz. Bunu bile bile tekrar avukatsız icra işlemi başlatmak bence macera olur.

Ayrıca oğlunuz 10 yaşında şu an. Çok da küçük değil. Birkaç yıl sonra ergen bir delikanlı olacak. Ergen bir delikanlı genelde kendi kararlarını uygulayan, doğruyu-yanlışı daha çok ayırt eden bir genç delikanlı olarak sizinle görüşmek isteyecektir.

Maddi imkansızlığınızın olduğunu söylüyorsunuz. Aklıma bir fikir geldi ama ne derece size uyar bilemiyorum. Avukata bu icra işlemleri için para verebilmek için bankadan kredi çekebilirseniz çekin derim. Başka önerisi olan varsa bilemem.

Eski eşinizin telefonunu bulmanız çok mu zor? Hiç mi bilen tanıdık yok.
    Konu denizblk tarafından (04-01-2010 Saat 13:47:23 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası düzeltme

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

10 gün önce de bu konuda soru sormuşsunuz. Size bu konuda bilgi verilmiş. Anlamamış olabilirsiniz. Tekrar okuyun derim.

https://www.hukuki.net/showthread.php?t=65395

Nerede
    istanbul
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oğlum mağdur edilen iki yaşında bir bebek ve ben mağdur edilen bir babayım. Avukat gerekiyor anlaşıldı; Ancak ben şu gerçekleri yaşıyorum: Eski eşim mahkemenin biz boşanırken aldığı tüm kararları ihlal etmesine rağmen hiç bir şekilde hakkımı alamıyorum.
    24 aylık çocuğumu bana boşanmamızın ardından 14 aydır göstermiyor . İcra memurlarıyla gidip zabıt tutturdum. her hafta sonu oğlumu görme hakkım olduğu saatte yanıma bir şahit alarak gittim, hiç bir zaman evde yoktu. Sonunda dava açtım ve sonuç: Eski eşim ve avukatı duruşmaya gelmediler. Buna rağmen Hakim bana hiç bir söz hakkı tanımadan " eski eşimin cezalandırırlmasına gerek görmedi" 2 dakikada duruşma bitti! Avukatım gerekçeli kararı görmemiz lazım dedi. Şimdi gerekçeli kararı bekliyorum. Aylardır ve özellikle bu karardan sonra moralim ve psikolojim bozuldu. Psikoloğumun tavsiyesi üzerine sakinleştirici kullanmak durumundayım. Ben bu "hukukun" nesine güvenebilirim ? Bu durumda ne yapabilirim? Ve bu geçmiş 14 ay nasıl telafi edilir, oğlum beni günün birinde onunla buluştuğumda nasıl tanıyabilir?
    Gelecek duruşmaya kadar gine aylar geçecek ve oğlumu ne zaman görebileceğim tamamen mechul.
    Selamlar

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosandim cocuklari gostermiyo atliye nasil yardim ederbilir

anlasmali bosandik cocugumu gostermiyor

boşandım çocuğumu göremiyorum

anlasmali bosandik cocugumu gostermiyolar

icra davasi acip cocugumu nasil gorebilirim site:www.hukuki.net

esimlen bisandim cocukari gostermiyo

Forum