Değerli hukukçu arkadaşlarım. Anayasamızda ailenin bütünlüğünün korunması güvence altına alınmışken, herhangi bir sebeple belli bir süre içinde olsa bu bütünlüğü bozucu yönetmelik yayınlanması mümkün olabilirmi. Benim eşim Van'a geçen şubat atamalarında öğretmen olarak atandı. biz bir araya gelebilmek için 1.5 yıl adaylığı kalkana kadar beklemek zorundayız. Yönetmelik aleyhine Danıştay'a dava açılmış fakat Danıştay Miili Eğitim Bakanlığını haklı bulmuş. Peki bu yönetmeliğin ilgili maddesinin iptali için Anayasa mahkemesine dava açma imkanı varmı. bu kişiler eliyle yapılabilirmi. Dava açıldığı taktirde '' Adaylığı kalkmamış eşler adaylık süreleri doluncaya kadar nakil talebinde bulunamazlar''ifadesi anayasa ya aykırımıdır bir hukukçu gözüyle. Değerli arkadaşlarım 5 yıl üniversite okuyor diye evlenemedim evlendim şimdide 1.5 yıl adaylığı kalkacak diye beraber değilim bu revamıdır. hangi adalet anlayışı böyle bir hüküm verebilir. yaşım ilerliyo. yeni evlendim evliliğimin ilk aylarını ayrı kalarakmı geçirmek zorundaydım. Lütfen bir hukuçu gözüyle beni aydınlatın. Bir umut ışığı belirsin diye neleri feda etmezdim. Sanırım depresyona girecem. Lütfen yardım edin