Ben kendi işyerim aktif haldeyken askere gittim ancak oluşan borçlardan dolayı o anın verdiği psikolojiyle izne geldim ve dönmedim üzerimde kimlik olmadığından dolatı bir arkadaşımın kimlik bilgilerini alıp nüfus müdürlüğünden üstünde onun kimlik bilgileri olan ancak benim resmim bulunan bir kimlik aldım...Amacım askere geri dönmeden borçlarımı kapatıp o arada o kimliği kullanarak yakalanmamaktı ancak vicdanen rahatsız oldum ve 55 gün sonra durumu arkadaşıma anlatıp kimliği kendisine teslim ettim...Sonra birliğime teslim olarak vatani görevimi bitirdim ve geldiğimde arkadaşımın mahkemeye verdiğini öğrendim ve sanırım 350.maddeden yargılandım ancak ağır ceza değil asliye hukuk mahkemesinde yargılandım...Durumu anlattım ve sabıkamın olmaması ve kimliği hiçbir yerde kullanmayıp ibraz etmediğimden dolayı aldığım 10 ay hapis cezası 700 ytl para cezasına çevrildi ve mahkemeden bu karar çıktı....Şimdi sorum şu ben ömür boyu kamu hizmetinde çalışamayacak mıyım ve bu cezam iş ararken benim eski hükümlü olarak mı iş aramamı gerektirir yani o kapsama mı girmekteyim ? bu sorularımla ilgili yardımcı olursanız sevinirim...Teşekkürler