+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ? Nerede bulabilirim acaba ?

6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ? Nerede bulabilirim acaba ?

Hukuki NET Güncel Haber

6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ?  Nerede bulabilirim acaba ? konulu yargıtay kararı ara
    6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ?  Nerede bulabilirim acaba ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ? Nerede bulabilirim acaba ?

Arkadaşlar yok mudur bir bilen ? Fikri olan ? Bu forum için basit bir soru gibi geldi bana ama ?

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 6514 nolu Tam Gün Kanunu, maddelerinin gerekçeli kararları ? Nerede bulabilirim acaba ?

http://www.sayilikanun.com

sitesinde bazı kanunları gerekçeli kararları yer alıyor. Ancak benim sözünü ettiğim kanun maddesininkine ulaşamadım. Bu linke benzer diğer bildğiniz başkaca siteler mevcut mudur ?

Ya da bu sitede işler nasıl işliyor ?

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu kadar basit bir soruya bile cevap veremiyorsanız, siteyi kapatın gitsin arkadaşlar

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Basittide neden bulamadınız?

- - - Updated - - -

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
    "Üniversite Öğretim Elemanları ile Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında
    Çalışan Personelin Tam SüreÇalışmasına Dair Kanun" teklifimiz ve gerekçesi ekte sunulmuştur.
    Saygılarımızla arz ederiz.
    Aytuğ Atıcı Nurettin Demir Kadir Gökmen Öğüt
    Mersin Muğla İstanbul
    Mehmet Şeker Ferit Mevlüt Aslanoğlu AytunÇıray
    Gaziantep İstanbul İzmir
    Özgür Özel Hülya Güven Sezgin Tanrıkulu
    Manisa İzmir İstanbul
    Salih Fırat Muharrem Işık Aliİhsan Köktürk
    Adıyaman Erzincan Zonguldak
    İhsan Özkes Doğan Şafak Mehmet Ali Ediboğlu
    İstanbul Niğde Hatay
    M. Rıza Yalçınkaya Gürkut Acar
    Bartın Antalya

HAVALEEDİLDİĞİ KOMİSYONLAR
    (2/159)
    ESAS Sağlık, Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu
    TALİ Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu
    Plan veBütçe Komisyonu
    Milli Savunma Komisyonu
    AvrupaBirliği Uyum Komisyonu

MADDE GEREKÇELERİ
    Madde 1
    Kanun kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm sağlık personelini kapsayacak şekilde
    düzenlenmiştir.
    Madde 2
    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamında olan
    bütün sağlık çalışanları için günlük çalışma süresiILO' nun 1935 tarih ve 47 numaralı ve 1977 tarihli
    ve 149 sayılı SağlıkÇalışanları Sözleşmesine uygun olarak 40 saat olarak düzenlenmiştir. 40 saatlik
    haftalık normal çalışma süresine ilaveten 16 saatfazla çalışma süresisınırı getirilerek toplamçalışma
    süresi haftada en fazla 56 saat ile sınırlandırılmaktadır.BöyleceAvrupaBirliği'nin 2003/88/ECsayılı
    direktifine uyum sağlanarak hekimlerin makulsüreler ile çalışma ve dinlenme hakları ile hastaların
    güvenli sağlık hizmeti alma hakları güvence altına alınmaktadır. İyonlaştırıcı radyasyon ile teşhis,
    tedavi veya araştırmanın yapıldığı yerler ile bu iş veya işlemlerde çalışan personelin radyasyon
    maruziyeti düşünülerek sağlığı koruyucu tedbirler getirilmiştir. Bununla birlikte, yeterli sayıda
    personelin olmaması gibi zorunlu nedenlerle kurumamirinin gerekli görmesi ve personelin isteğiyle
    bu sürelerin yüzde elli oranında artırılması öngörülerek, tedavi hizmetlerinin 24 saat kesintisiz
    yürümesinin sağlanması amaçlanmıştır.
    Madde 3
    Kamu sağlık kuruluşlarında çalışan hekimlere yönelik ek ödeme düzenlemelerinde, verilen
    sağlık hizmetinin niceliğine değil niteliğine ilişkin ölçütleri, bilimsel çalışmaları, toplum sağlığı
    hizmetleri ile ilgili çalışmaları, sağlık hizmetini sunan ekibin bir bütün olarak verdiği sağlık
    hizmetinin kurumsal düzeydeki çıktılarını esas alarak çalışmaların özendirilmesi amaçlanmaktadır,
    özendirme amacıyla verilecek ek ödemenin bilimsel çalışmalardaki veriler doğrultusunda toplam
    ücretin en fazla % 10'u; personelin katkısına dayalı ödemelerin de en fazla %20'si ile sınırlı olması,
    çalışmaların özendirilmesinde maddi yöntemlerden çok insancıl değerleri esas alan yöntemlerin
    kullanılması önerilmektedir.
    Madde 4
    Üniversitelerdeki öğretim elemanlarının da motivasyonunu artırmak amacıyla toplamda %30
    oranında ek ödeme yapılması uygun görülmüş olup, burada da Madde 3'teki gerekçeler göz önünde
    tutulmuştur.
    Madde 5
    Nöbetsaat ücretlerifazla çalışma niteliğine uygun olarak belirlenmektedir.
    Madde 6
    Ek göstergelerde bir miktar artış yapılarak, çalışanların emeklerini karşılayacak oranda artış
    yapılması önerilmektedir.
    Madde 7
    2914 sayılıYükseköğretimPersonelKanunu'nda yapılan ekmadde düzenlemesiile tümöğretim
    üyeleri ile öğretim görevlilerine ödenecek ek göstergelerde emeklerini karşılayacak oranda artış
    yapılması önerilmektedir.
    Madde 8
    657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri
    Sınıfında çalışan personele ödenmesi öngörülen özel hizmettazminatı oranlarının günümüz şartlarına
    göre güncellenerek maaşlarında bir miktar artışsağlanması amaçlanmaktadır.
    Madde 9
    2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 12 nci maddesindeki "üniversite ödeneği"nin
    oranları, öğretimelemanlarının akademik kariyerlerine ve günümüzün geçimşartlarına göre yeniden
    belirlenmektedir
    Madde 10
    657 sayılıDevletMemurlarıKanununa ekliIVSayılıMakamTazminatıCetveline da yapılacak
    ek ile klinik şefi, klinik şef yardımcısı, başasistan, uzman tabip, uzman diştabibi, tabip, diştabibi ve
    eczacılara 2000 puan üzerinden makam tazminatı ödenmesi öngörülmektedir.
    Madde 11
    2914 sayılıYükseköğretimPersonelKanununun ek 2 ncimaddesindeki "MAKAMTAZMİNATI
    CETVELİ" nin, tüm üniversite öğretim elemanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi ve makam
    tazminatı oranlarının öğretim elemanlarının akademik kariyerleri ile unvanlarına ve günümüzün
    geçim şartlarına göre güncellenmesisağlanmaktadır.
    Madde 12
    657 sayılıDevletMemurlarıKanunununSağlık veYardımcı SağlıkHizmetleri Sınıfında çalışan
    sağlık çalışanlarına mesleki unvanlarına ve eğitim durumlarına göre belirlenen oranlarda "Sağlık
    Hizmetleri Tazminatı" ödenmesi amaçlanmaktadır.
    Madde 13
    2914 sayılıYükseköğretimPersonelKanununa eklenen ekmadde ile üniversitelerde tamzamanlı
    olarak istihdam edilen ve tıp, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri ile sağlık uygulama ve araştırma
    merkezlerinde çalışan öğretimelemanları ile sağlık çalışanlarına akademik kariyerler ve unvanları ile
    mezun oldukları okulların sürelerine göre belirlenen oranlarda "Sağlık Hizmetleri Tazminatı"
    ödenmesi öngörülmektedir.
    Madde 14
    926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununun ek 17 nci maddesinin (Ç) fıkrasında
    düzenlenen "Sağlık Hizmetleri Tazminatı" oranlarının, asker ve sivil tüm sağlık çalışanlarını kapsar
    şekilde yeniden belirlenmesi amaçlanmaktadır.
    Madde 15
    Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce emekli olmuştüm sağlık çalışanlarının emeklilik
    aylıklarına ek olarak belirtilen puanlarınmemurmaaş katsayısıile çarpımısonunda bulunacak tutarlar
    üzerinden ek ödeme yapılması öngörülmektedir.
    Madde 16
    Sağlık hizmetlerinin hizmet satın alma yoluyla gördürülmesine ilişkin madde yürürlükten
    kaldırılarak güvencesiz çalışma sonlandırılmaktadır.Bu şekilde istihdamedilen personelin 657 sayılı
    Yasa'nın 4. maddesinin (D) fıkrası kapsamında çalışması öngörülmektedir.
    Madde 17
    Sağlık çalışanlarının kamu kurum ve kuruluşlarında güvenceli bir biçimde memur kadrosunda
    çalışmalarısağlanmaktadır.Böylece personelin kamu kurumve kuruluşlarında farklıstatüde istihdam
    biçimlerinde çalışması önlenmekte, mali ve sosyal hakları ile diğer haklar arasındaki farklılıklar
    ortadan kaldırılmakta, çalışma barışısağlanmaktadır.
    Madde 18
    Aile hekimi uygulamasında görev alan personelin de memur statüsünde istihdam edilmesi
    sağlanmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında farklı istihdam biçimlerini ortadan kaldırmaktadır.
    Madde 19
    5947 sayılı Kanun ve 650 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri nedeniyle kamu
    görevinden ayrılmak zorunda kalan hekimve diş hekimlerinin kamu görevine dönmelerisağlanmakta,
    yargı kararlarına aykırı uygulamaların sonuçları ortadan kaldırılmaktadır.
    Madde 20
    Sağlık çalışanlarının tam süre ile kamuda çalışmalarını sağlamakta, böylece kamusal sağlık
    hizmetinin kalitesini artırmaktadır.
    Madde 21
    Bu kanunla çelişen 650 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname maddeleri kaldırılmaktadır.

İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Esasında benim beklentim doğrudan ilgili kanunun gerekçeli kararını bulmaktan ziyade bu tarz konuları araştırabileceğim bir internet sitesi adı almaktı. Keza yukarıda belirttiğim internet adresi bunlardan biri ancak benim aradığım kanun ile ilişkili gerekçe orada yok. Bu yönü ile baktığınızda soru bu site kullanıcıları için basit, en azından bana göre.

Gerekçeli karar lar konusu bence önemli, vatandaş hangi kanunun hangi gerekçe ile çıkarıldığını öğrenme hakkı var. Ama gelin görün ki ben hala sözünü ettiğim kanunun bir maddesinin gerekçeli kararına ulaşamıyorum. Bu kısmı zor evet.

Tekrar teşekkürkler.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.775
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı drvirgaba rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Esasında benim beklentim doğrudan ilgili kanunun gerekçeli kararını bulmaktan ziyade bu tarz konuları araştırabileceğim bir internet sitesi adı almaktı. Keza yukarıda belirttiğim internet adresi bunlardan biri ancak benim aradığım kanun ile ilişkili gerekçe orada yok. Bu yönü ile baktığınızda soru bu site kullanıcıları için basit, en azından bana göre.

Gerekçeli karar lar konusu bence önemli, vatandaş hangi kanunun hangi gerekçe ile çıkarıldığını öğrenme hakkı var. Ama gelin görün ki ben hala sözünü ettiğim kanunun bir maddesinin gerekçeli kararına ulaşamıyorum. Bu kısmı zor evet.

Tekrar teşekkürkler.
    Garip,
    ben de verdiğiniz site adresinden alıntıladım bir önceki mesajımda yazdıklarımı.
    sağ tarafındaki KANUNLAR kısmında kategori seçin den ilgili kanunu seçtiğinizde , en altta gerekçesi var

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gerekçeli kararı nerde bulabiliriz

anayasa mahkemesi tam gün yasası gerekçeli kararları

askerlik kanunu 6514

Forum